Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valami új fajta csalás terjed...

Valami új fajta csalás terjed Facebookon, és Tiktokon?

Figyelt kérdés
Mostmár a második ember ír rám erősen Google fordítós szöveggel,(tehetős idős hölgy a profilképén) hogy ő nagyon beteg nincsenek rokonai és nagyon szimpatikus vagyok neki ezért rám szeretné hagyni a több százezer eurós vagyonát. Az egyik messengeren talált meg, a másik Tiktokon.Vártam, hogy mikor rukkol elő valamivel, de nem kér számlaszámot meg semmit, csak azt írja, hogy várjak mert fel kell vennie a kapcsolatot az ügyvédjével, hogy rám írassa a pénzét :) írtam neki, hogy köszönöm, várom türelmesen :) mi ebben a pláne nekik? Ez valami újfajta csalás?

#Messenger, Facebook csalás
2022. jún. 13. 23:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Majd jönni fog az a rész amikor ki kell fizetned egy kisebb összeget. Ügyvédi vagy egyéb adminisztrációs költség. Kamu 🙂



Engem az FBI keresett meg egy hete. Négy és fél milliárd dollárnyi államkötvény van egy lezárt bőröndben és rá van írva a nevem. 500 dollárba kerül hogy elküldjék nekem. 🙂

2022. jún. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez nem újfajta, csak most nem sima e-mailben nyomják, hanem facén, tik-tokon.
2022. jún. 14. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat. Nagyon kreatívak ezek a csalók :)
2022. jún. 14. 09:03
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
Aki olyan hülye, hogy ezeknek bedől, az meg is érdemli, hogy megkopasszák!
2022. jún. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xp ali ***** válasza:
Nem egyből kérik az adatokat vagy a pénzt. Majd amikor már nagyon a zsebedben érzed, akkor áll elő vmi olyan -esetleg váratlan (vész)- helyzet, ahol vagy pénzt kell küldened, vagy meg kell adni szemlyes, köztük banki adatokat. Esetleg a gépedre kell Anydesk vagy Tw-t telpíteni és ott léptetnek be, majd veszik el a pénzed, ilyesmi. Van elég sok forgatókönyv és mindig lesznek újabbak
2022. jún. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!