Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Olyan személyektől kérdeznék,...

Mókuspogácsa kérdése:

Olyan személyektől kérdeznék, akik aranyba fektették, aranyban tartják megtakarított pénzüket! Hogyan kezdjek bele?

Figyelt kérdés

Első alkalommal vásárolnék, pár százezer forintért. Arra gondoltam, hogy internetről rendelnék, legszimpatikusabb az a megoldás, hogy 2grammonként kiraknék egy 50grammos táblát. Olvastam, de már sajnos nem tudom hol, hogy így az utolsó 2grammot nem kell kifizetni, "ajándék". Ez tényleg így van?

Van szállítási díj, és ha igen, mennyi? Futárszolgálattal küldik? Ezt később hol, kinek tudnám eladni? Mennyire ingadozó az értéke érdemes egyszerre többet rendelni, vagy mindig apránként? (Beleszámítva az esetleges szállítási költséget) azt olvastam, hogy visszavásárolni csak személyesen Bp-en tudom, az nekem 7-8000 ft-os út lenne.



2022. okt. 23. 19:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%
Ki az a barom aki aranyat vesz? :)))
2022. okt. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem kereskedni akarok vele! Mivel a forint rohamosan infrálódik, nem akarok abba a hibába esni, hogy ülök a forintomon, majd fél év múlva feleannyit ér a megtakarításom. Azért kérdeztem, hogy megéri-e párszázezret aranyba fektetni úgy, hogy neten rendelem, majd mikor jobb áron tudom visszaváltani, mint amennyiért vettem, és ráköltök 8000ret, hogy éri meg jobban. Ahogy olvasom, sokan tartják aranyban a pénzüket, én barom is erre gondoltam
2022. okt. 23. 20:15
 3/15 anonim ***** válasza:
49%

Menj el egy ötvöshöz vagy zálogházba, és mondd hogy vennél ékszer aranyat, de törtarany árban, nem fazon árban.


Vagy menj fel az adóhivatal oldalára, azok a buz1k folyton árvereznek az emberektől lefoglalt aranyakat.


Vagy menj be egy aranykereskedőhöz, és Argor vagy Báv aranytömböt vegyél, tetszőleges méretben/súlyban.

2022. okt. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Kerdezo, merek fogadni veled annyiba amennyire aranyat akarsz venni hogy a kovi 5 evben az arannyad oda visszavaltva kevesebbet fog erni mintha most allampapirt vennel.
2022. okt. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 krwkco ***** válasza:
A fizikai aranynak akkor van értelme, ha ezért gyüjtöd, hogy zsák lisztet tudjál venni éhenhalás ellen. Ha az arany árára akarsz spekulálni, akkor egyszerűbb valami arany ETF.
2022. okt. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, direkt azokat kérdeztem akik így tartják szinten a megtakarításukat! Nem akarok tört arannyal, állampapírral foglalkozni, de köszönöm!
2022. okt. 23. 20:38
 7/15 anonim ***** válasza:

És hol akarod tartani? Otthon a kéményben? 🤔

Mert, ha széfet bérelsz akkor vastagon veszteséges lesz az arany megtakarításod... 😃

2022. okt. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ugyanígy itthon,mint a forintomat, csak tizedannyi helyen elfér:D
2022. okt. 23. 21:39
 9/15 anonim ***** válasza:

Érdemes megnézni a névértéket, a verési dátumot, és azt, hogy most mennyiért akarnak kereskedni vele. El is fog kelni. Jobb híján én veszem meg majd, ha alkuképes az ár, de két és felet megér... 2 unciányi színarany és 12 év

[link]

2022. okt. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi lehet annal szanalmasabb mint vateran aranyat venni...
2022. okt. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!