Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Észrevettétek, hogy a pénzügye...

Észrevettétek, hogy a pénzügyes válaszok között egyre több a hirdetés? Ennyire "leült" a pénzügyi tanácsadó szakma, vagy már túl sokan vannak és nincs elég ügyfél?

Figyelt kérdés
A pénzügyi témás kérdésekre egyre többször érkezik olyan válasz, hogy: írd meg priviben, tudok segíteni, pénzügyi tanácsadó/hitelügyintéző stb vagyok. Elég sok ilyen választ olvastam mostanában nemcsak a hiteles, illetékes kérdéseknél, de a magánnyugdíjpénztáras és a bankszámlás kérdéseknél is.
2010. szept. 28. 07:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem csak 2-3 emberről van szó. Bár nem értem miért "hirdetik "magukat. Sosem hívnék fel egy tőlem több100km távolságban élő embert, hanem a környezetemben keresnék. vkit.
2010. szept. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sokan vannak. Mivel a rugalmas időbeosztás miatt tökéletes munka diákoknak, sokan kezdték el csinálni (csak a saját ismeretségi körömből egy fél tucatot fel tudok sorolni, pedig nem vagyok nagy társasági ember). Viszont az emberek többsége ma még nem bízik bennük, akik rugalmasabbak, azok a fiatalok, akiknek viszont még nincs túl sok pénzük.

Hozzátenném, nem értem, miért ilyenek az emberek. Én is kikértem tanácsadó véleményét a pénzügyi döntéseim előtt. De nem feltétlen fogadtam meg - viszont volt, ahol olyan megoldást ajánlott, amiről addig nem is hallottam, szóval szerintem egyáltalán nem haszontalan a dolog.

2010. szept. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én visszakérdeznék: észrevettétek már, hogy a pénzügyi témás kérdéseknél mennyi ember áll tanácstalanul, hogy mit is kezdhet x forinttal??? És, hogy a leggyakoribb válaszok a bank, a lakáskassza???

Pedig csak azért, mert ezek a legismertebbek, attól még nem mindenki számára megfelelőek is!!! Számomra is meglepő volt, hogy mennyi ember áll tanácstalanul, majd 0 pénzügyi rálátással :(

Az ilyen ember pedig segítséget kér, a pénzügyi tanácsadó pedig pont ezt adhat! Az már a tanácsadó ismeretétől függő, hogy ki milyen módozatokat ajánl, de persze azt sem kell elfelejteni, hogy az ügyfél dönt! Tanácsadóval (akár többel is) viszont legalább van választási lehetősége! Én ezért nem értem, mi a bajotok az ilyen válaszokkal kapcsolatban???

Persze azt is elfogadom, hogy különbözőek vagyunk, nem mindenki gondolkozik így...

2010. szept. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!