Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megéri OTP gépkocsinyeremény-...

Megéri OTP gépkocsinyeremény- betétbe fektetni?

Figyelt kérdés

Nem nagy összeget, 50-100.000 Ft-ot.

Ismertek olyat, aki nyert vele?



2022. okt. 25. 15:21
A kérdező szavazást indított:
Én nyertem vele
Ismerősöm nyert vele
Van nyeremény-betétem, de még nem nyertem vele
Nincs/már nincs nyeremény-betétem, de nem hülyeség
Hülyeség az egész, nem éri meg
25 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

Anyagilag nem éri meg, érzelmileg megérheti.

Ugyanolyan szerencsejáték, mint a lottó meg a kaparóssorsjegy, csak több a cég nyeresége.


Az meg semmit nem számít, hogy van-e ismerőse bárkinek, aki nyert-e. Ott vannak a feltételek, X embert kisorsolnak. Ha ezt nem hiszed el a leírás alapján, hogy betartják a szabályokat, akkor ne akarj játszani.

2022. okt. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%
:)) ez ugyanolyan kerdes mint az hogy megerie lottozni? Ha nyersz termeszetesen igen ha nem akkor nem. Ugyanugy mint a lottonal a gepkocsi nyeremeny a befizetett looserek penzebol van fizetve. Szoval ugymond egy zero sum game ahol a vesztesek penzet a nyertes kapja
2022. okt. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2# azért nem kifejezetten, mert bármikor visszavonható a betét, és kifizetik a befektetett pénzed.
2022. okt. 25. 15:37
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

#2- "a befizetett looserek penzebol van fizetve"

Annál kicsit rafináltabb a dolog.

A befizetett pénzt berakja az OTP valamibe, ami kamatot fizet, a kamatból leveszi a részét és a maradékból kocsikat vesz, amiket kisorsol. (Itt is tud nyerészkedni, ha igazából olcsóbban veszi, mint amilyen értéket papíron kisorsol.)

A looserek csak az elmaradt kamatot veszítik el, ami fel se tűnik nekik, a tőkét bármikor visszakérhetik.


A sorsolások tisztaságában szerintem nem kell kételkedni, pont elég helyen tud nyereséget levenni az OTP, hogy ne érje meg pluszban csalnia.

2022. okt. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Annyi a különbség, hogy a lottónál a szelvény árát az így vagy úgy de bukod. Ha nyersz, akkor is vesztetted azt a pár forintot. Ha meg nem nyersz, akkor is bukod azt a pár forintot. De ha kövi hónapban nyerni akarsz megint kell lottó szelvény.


Itt meg beraktál pénzt és kész. Ha meggondolod magad akkor kiveszed. Kb ugyan az, mintha kp-ban állna, csak nem tudod elkölteni.

A játékot meg úgy finanszírozzák, hogy sokan vesznek ilyet és ezzel az összeggel addig is kereskednek. Befektetnek stb. Ha meg ki akarod venni a pénzed megteheted, mert megvan, de nekik akkor is volt haszon. Pláne, hogy sokan át sem veszik a nyereményüket.

2022. okt. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ilyen infláció mellett nem éri meg.
2022. okt. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ma beraksz 10 ezret, holnap már csak 9900at ér.
2022. okt. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#7

De ha nem rakod be a 10est, akkor is ugyan úgy csak annyit ér. Most teljesen mindegy, hogy otthon a zoknis fiókban, a bankban egy digitális számsorban, vagy egy darab fecniben áll a pénzed, ha az infláció viszi az értékét lefele.

2022. okt. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8: és miért a zoknisfiók az egyetlen alternatíva? Ha állampapírba teszed, már az is többet hoz, mint a semmi.
2022. okt. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 veterán vas ***** válasza:

#9.

Az állampapírral 12 hónapig vársz a beígért 7%-ra.

Igazad van, ez valóban több a "zoknisfiókos" semmitől.

Ugyanakkor van az az opció is, hogy 3 hónap alatt a 20ezerből egy "0" kilométeres autód lesz (vagy az ára).

Csábítóbb......... ;)

2022. okt. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!