Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nagyon gáz vagyok, ha a...

Nagyon gáz vagyok, ha a kisebb/napi bevásárlást direkt nem kártyával fizetem, hanem sima pénzzel? Szeretem gyűjteni a limitált érméket és így az automatát kissé túlfizetve jó eséllyel van a visszajárók között.

Figyelt kérdés
2022. okt. 26. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1.: Miért lenne "gáz", hogy mivel fizetsz? Ez valami új tini baromság?


2.: Ha ritka érmékre mész, így kicsi az esély. Ha nagyon kell, az MNB árusít ilyet, vagy bemész a postára, és kérsz egy henger érmét, mert abban elő szokott fordulni 1-1 példány.

2022. okt. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Annyira nem a ritkákra csak amit kiadnak 50 100 vagy 5 forintos. :D


Ami ritka ma már, mint a Kossuth Lajosos 100 forintos azt beszereztem máshonnan.

2022. okt. 26. 14:41
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon gáz vagyok, ha a kisebb/napi bevásárlást direkt nem kártyával fizetem, hanem sima pénzzel? "


Miért lenne gáz? Én egyáltalán nem fizetek kártyával például, mert nincs bankszámlám sem.


"Gáz" inkább az, ha 50 ezer forintot 5 forintosokkal szeretnél kifizetni. :)

2022. okt. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz, mindenkinek van hobbija.
2022. okt. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Lassan van annyi 5 forintos, hogy menne. :D


Amúgy így lehet spórolni is, mert kb. próbálom belőni egy hónapban mennyit költhetek és akkor a többi marad a számlán.

2022. okt. 26. 18:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem egyszerűbb kézben tartani a pénzügyeimet, ha készpénzzel fizetek.

A pénztárcában látom a "fogyást", ami adott esetben időben korlátoz, vagy meggondolásra késztet. Bankkártya használat esetén ez nem menne, számolatlanul folyna ki a család kasszájából a pénz. ;)

2022. okt. 27. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!