Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy rákerestem...

Hogy lehet, hogy rákerestem Instagramon egy vállalkozásra és napokkal később egy hasonló vállalkozás bekövetett?

Figyelt kérdés

Szerettem volna babaváró ajandékot venni, és kinéztem egy rágcsaláncot készítő vállalkozást, amire rákerestem az Instagramon.

Ezt követően megnéztem a lehetőségeket marketplacen és meska.hu oldalon is.

Végül marketplacen keresztül rendeltem rágcsaláncot, mert itt találtam olyat, akitől a lehető leggyorsabban át tudom venni a terméket.


Na de pár nappal később látom az Instagramon , hogy egy ragcsalánccal foglalkozó vállalkozás (akire eddig nem kerestem/nem tudtam) be akar követni.


Vajon honnan tudja a keresési előzményeimet és vásárlási szándékomat?



2022. okt. 26. 22:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ő sehonnan, az insta viszont tudja.

Ugyanúgy, ahogy neked felajánlja, hogy szerinte követned kéne X oldalt az ízlésed (előzményeid) alapján, az oldalaknak is ugyanezt ajánlja fel. Pl. én csináltam egy macskás menhelyi insta oldalt, annak ajánlásban egyrészt macska főszereplős insta oldalakat ajánlott be követendőnek, másrészt olyan embereket, akik sok macskás/menhelyes oldalt követnek vagy hasonló tartalmakat kedvelnek az enyémhez.


Az adott oldal simán lehet, hogy úgy épít követőbázist, hogy boldog-boldogtalant bekövet, akit a rendszer ajánl neki.

2022. okt. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos valaszt! :)
2022. okt. 27. 08:02
 3/3 Cubina ***** válasza:

Nyilvánvalóan nem követett be, csak azt hitetik el veled. Ez olyan, mint a Facebook, amikor valaki bejelöl és visszajelölöd. Neki az jelenik meg, hogy te jelölted be, neked meg az, hogy ő.

Ezt onnan tudom biztosra, hogy furcsának találtam, hogy olyanok jelöltek be, akiket ismerek, de sose beszélgetünk személyesen. Nem értettem, miért akarna az ismerősöm lenni.

Találkoztunk pár nap múlva, ezt mondja:

LÁTTAM, hogy bejelöltél ismerősnek, hát visszajelöltelek, hirtelen azt se tudtam, ki az! Csodálkoztam is, hogy minek jelöltél, amikor nem is beszélgetünk élőben sem!

Ugyanez megtörtént más emberekkel is, akik elvileg bejelöltek, közben meg nekik az jelent meg, hogy én jelöltem őket.


Szóval ez az egész értelme, hogy mindenkinek minél több ismerőse legyen, mert HÁT BEJELÖLT, VISSZAJELÖLÖM... Olyanok is („bejelöltek"), akik a barátaim barátai, és csak néhányszor találkoztunk.


Úgyse kérdezi meg senki a barátjától, hogy TÉNYLEG JELÖLTÉL?

Mert természetesnek tartja, hogy valaki bejelölte, hiszen ismeri.

Nem azt mondom, hogy minden jelölés hazugság, de rengeteg van belőle, barátaim mondták személyesen, hogy náluk is ez a helyzet.


Na most add hozzá még azt, hogy mindent lefigyelnek, milyen oldalakat tekintgetsz meg. Innentől jöhet a hasonszőrű reklám akármelyik más oldalon, és a hasonszőrűek jelölgetése!

CSAK ennyire nézik hülyének az embert.

2022. nov. 21. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!