Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha kórházban meghal egy idős...

Ha kórházban meghal egy idős hozzátartozónk, milyen teendőink lesznek hirtelen és tételesen milyen költségekkel kell számolnunk ezekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Súlyos beteg idős emberről van szó és fel szeretnénk készülni a legrosszabbra.

2022. okt. 28. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Itt egy hozzávetőleges árlista, egy temetkezési cég honlapján:


[link]

2022. okt. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kórházban benti teendőkre gondolok, köszönöm.
2022. okt. 28. 13:21
 3/10 anonim ***** válasza:

OK, de kérdezted az árakat is, arra regaáltam. Akkor itt a többi... aMiket én is google kereséssel szedtem elő.


Nem tudom, hol laksz, de érdemes a helyi temetkezési cég honlapját is megnézni. De netszerte vannak fenn információk. pl:


[link]


vagy:

[link]


[link]



Itt a kormányablakban intézendők:

[link]


aztán a nyugdíjfolyósítónak is be kell jelenteni.

[link]

2022. okt. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mi felkerestünk egy temetkezési vállalkozást, aki mindent intézett helyettünk a kórházzal. Mi a kórházba csak Apám ruháiért mentünk be, semmi másért. A zárójelentést, a halotti anyakönyvi kivonatot, mindent a temetkezési szolgáltatótól kaptunk meg, Apám személyi igazolványát is nekik adtuk le. Sehova nem kellett külön rohangálnunk és ez nagyon jó volt akkor.


Kb. 1 hónap múlva jutott eszünkbe, hogy a nyugdíjfolyósítónak is kellene jelezni, hogy Apám elhunyt. Saját ügyfélkapumon keresztül megírtam nekik, csatolva a halotti anyakönyvi kivonat másolatát.


Ennyi volt a történet...

2022. okt. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A temetkezési vállalkozásnál előre kellett fizetni, vagy csak utólag és mennyi lett a végösszeg? Hamvasztás volt vagy koporsós?
2022. okt. 28. 17:26
 6/10 anonim ***** válasza:

Előleget kellett adni. Mi 200 ezret adtunk, mert annyit kértek a várható költségek miatt.

Hamvasztás volt, mivel az elhunyt még életében azt kérte.

A temetés előtti napon fizettük ki a maradék összeget.

257 ezer volt a temetés költsége teljeskörű ügyintézéssel együtt. Ezen kívül egy dupla urnaoszlopot vettünk mindkét szülőnknek. Az volt 340 ezer forint. Valamint a koszorúk. Mindennel együtt 629 ezer költségünk keletkezett.

Az ügyintézés díja 33.500 forint volt. Ez volt az ára annak, hogy sehova nem kellett szaladgálnunk.

Temetői díj 25.400 forint.

Mivel a halál oka COVID volt, ezért kb. 30 ezer forint plusz költségünk keletkezett a különböző fertőtlenítések miatt.


2020. áprilisban.

2022. okt. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. okt. 30. 08:16
 8/10 A kérdező kommentje:
A kórház patológiájára sem kellett bemennetek? Vagy nem a kórházban halt meg a hozzátartozótok?
2022. nov. 2. 10:23
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem apu kórházban halt meg, de hatósági boncolása volt (hivatalból indult eljárás a kórház hibája miatt), ezért sokáig húzódott. Halála másnapján mehettünk a patológiára, ott kellett leadni a ruháit. Papírokat nem is kaptunk, csak hetek múlva a rendőrségtől.

Nekünk sajnos nem vállalták az ügyintézést, mert nem ott halt meg, ahol temettük, nem intézkednek másik megyében :(


Itt pl a halott öltöztetése ingyenes, kivéve hatósági boncolásnál, szóval azért fizetnünk kellett.

2022. nov. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"A kórház patológiájára sem kellett bemennetek? "


Mondtam, hogy a temetkezési szolgáltató mindent intézett. Csak és kizárólag a halál napját követően mentem be a kórházba Apukám ruháiért, amit zsákban, lefertőtlenítve, lezárva adtak ki. Nem mentünk többet se a kórházba, se a patológiára, se anyakönyvvezetőhöz, sehova. A kapott előlegből mindent intéztek, fizettek ahova kellett, majd átadták róluk a számlákat.


"Nekünk sajnos nem vállalták az ügyintézést, mert nem ott halt meg, ahol temettük, nem intézkednek másik megyében"

Nekünk azonos megyében volt a halál és a temetkezés is.


"ott kellett leadni a ruháit."

Nálunk hamvasztás volt, nem kellett ruha. De a temetkezési szolgáltató azt is bevitte volna, ha koporsós temetés lett volna. A COVID miatt viszont amúgy is csak zárt koporsós temetés lehetett, akkor mást nem engedélyeztek, ha COVID volt a halál oka.

2022. nov. 3. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!