Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Azonos munkakörben dolgozom...

Azonos munkakörben dolgozom főállásban és egy másik munkáltatónál félállásban,van-e lehetőség, hogy mellékállásban tovább dolgozhassak, míg a főállásban tartós (terhességi) táppénzen leszek?

Figyelt kérdés

20 hetes terhes vagyok és gyógypedagógusként dolgozom. Főállásban 15-30 kg-os gyerekeket kell emelni-mozgatni nap, mint nap és állandó fertőzésveszélynek vagyok kitéve. A félállàsban nem kell emelgetni a gyerekeket, azt tudnám még egy darabig folytatni, de nem tudom, hogy törvényesen meg lehet-e azt oldani, hogy táppénzen vagyok főállásban, míg felállásban tovább dolgozom.

Köszönöm, ha tudsz segíteni!



2022. okt. 31. 08:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Nőgyógyász, 9 kód, háziorvos táppénz.

Nem kell túl bonyolítani.

Mi a fontosabb a munka vagy a gyerek meg te magad?

Ennyit kell eldönteni.

2022. okt. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem ez a kérdés, de azért köszönöm a választ!

Esetleg, ha valaki tudja a kérdésemre a választ és megosztja velem, azt köszönöm szépen!

2022. okt. 31. 12:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Az üzemorvos meg tudja mondani
2022. okt. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha veszélyeztetett terhességgel 9kóddal főállásban táppénzen vagy, akkor a mellékállásban is el kell menned táppénzre.

Nekem ugyan így van, fő állásba elmentem, mellék állás maradt, majd közölte az üzemorvos hogy ilyet nem lehet, és azonnal táppénzre kellett mennem.

De azért érdeklődd meg az orvosnál

2022. okt. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2022. nov. 1. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!