Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért "kell" az éttermekben...

Miért "kell" az éttermekben 10% borravalót hagyni?

Figyelt kérdés

A pincérek bejelentett állása van, havonta kap fizetést és le is adóznak nekik. Mégis ha étterembe megy az ember akkor elvárják, hogy a fogyasztás 10%-ának megfelelő borravalót adjak. Volt hely ahol ezt ki is emelték, hogy "nem tartalmazza a felszolgálási díjat az étel". Értem én, nehéz munka de ők választották. Úgy tudom a favágó, szénbányász, árufeltöltő, és kasszások sem kapnak plusz pénzt. Ismerek pár vendéglátosbelit és senki sem szűkölködik... Ha elmegyek egy boltba ott nem emeli ki kasszás, hogy adjak már plusz pénzt... Szerintem a jatt az nem egy kötelező dolog, hanem az ember szívből adja vagy egy plusz szolgáltatásért...

Vagy mondjam meg a pincérnek, hogy "kössz haver de ki tudom hozni magamnak is". Voltam szorakozohelyen ahol alapból a sör 900 ft volt és ha kártyával fizettem akkor ott volt, hogy 10-20-30 % borravalót akarok e adni. Olyan, hogy nem akarok az fel sem merült...

Szerintem nettó gerinctelenség és kevés munkát nézek le de az olyanokat akik kéregetnek (ide értve pl a kutasokat is, akik szintén kapnak fizetést) én nagyon nem szeretem...



2022. okt. 31. 14:09
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
55%
Mert a kųrva anját a kéregető geçiknek
2022. nov. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:
44%

Nem kedvelem a trükközős pincéreket, de a probléma általában a munkaadóknál van, emiatt nem a vendéglátóssal kell kicseszni. Elhitetik a munkavállalóval, hogy igenis rajta múlik a jatt ezért tegye oda magát. Szerinted neki nem lenne mindegy ha rendesen meg lenne fizetve? A fele fizetését teszi ki a pincérnek a borravaló, amit nem csak azért adunk, hogy elénk tegye a tányért, hanem azért, hogy a nyolvanckilencedik vendég után is szépen fogadjon, tiszta asztallal várjon, elmosogatja utánunk a tányért, gondoskodik az italok behűtéséről, takarítja a mosdót, résen van stb. A futárok meg jóval több megrendelővel találkoznak így az ő fizetésük háromnegyede a borravaló. Amit alapból kapnak az még 15 évvel ezelőtt is kevés lett volna.

Szóval nem kötelező adni, de majd akkor ne csodálkozzunk, hogy egyre gázabb emberek maradnak akiket tudnak foglalkoztatni ebben a szakmában.

2022. dec. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!