Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van olyan magyar ügyfélszolgál...

Van olyan magyar ügyfélszolgálattal rendelkező brókercég, ami napon túli shortolási lehetőséget biztosít az amerikai tőzsdéken?

Figyelt kérdés
2022. nov. 5. 19:14
1 2
 11/17 krwkco ***** válasza:

Ha részvényt (nem CFD-t) vásárolsz, akkor a szükséges mennyiséget átváltják arra a valutára. Tőzsdei árfolyamon, ami szinte középárfolyam.

Ha eladod, akkor nem váltják vissza, feltéve hogy nem valami egzotikus valuta, amiben nem vezetnek számlát. Az alapvalutára bármikor vissza válthatsz bármennyit.

Ha valutával akarsz spekulálni, akkor emiatt váltogathatod az alapvalutát, másnapi érvényességgel. Erre utalt 8-as.

2022. nov. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Fsms ***** válasza:

#11 köszönöm a segítséget igen, ez igaz amit írsz.

Valamilyen konvertálási gond ezen felül is volt ezért tértem át dollárra. Egyszerűen nem tudok rájönni.

2022. nov. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

#11

De USD-vel vásárolható részvényt csak úgy vennék, ha előtte átkonvertálnám a forintot dollárba, mármint én saját magam. Én úgy olvastam, hogy ezt IBKR-nél is meg tudom tenni, ahogy anno a Randomnál is, méghozzá sokkal olcsóbban mintha a bank csinálná és a valós árfolyamon. Ha viszont USD-s számlára forintot utalgatnék be, akkor a bankom húzna le, azzal járnék szerintem a legrosszabbul. Valutát viszont nem nagyon szeretnék váltogatni továbbiakban, nem azon szeretnék kereskedni.

2022. nov. 15. 12:27
 14/17 krwkco ***** válasza:

Nem nagyon értem, hogy mit akarsz ezzel mondani.

Természetes dolog, hogy ha forintod van, akkor azt az IB forintszámlájara érdemes átküldeni.

Ha USD-ért akarsz részvényt venni, akkor kell hogy legyen annyi USD-d, mint az ár. Vagyis konvertálnod kell, amit a leggazdaságosabban az IB-nél tudsz megtenni.

Hogy egy vételi ajánlatnál az IB automatikusan felajánlja-e a konverziót, vagy előtte meg kell tenned, azt nem tudom. Én csak CFD-t szoktam venni, amihez nem kell a részvény valutája.

2022. nov. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

#14

Igen ezt mondom én is, és azt akartam vele mondani hogy elvileg mindegy kéne legyen mi az alapvaluta beállítás a számládon, mert valahol így is úgy is konvertálnod kell. Mondjuk akkor persze nem mindegy, ha van deviza számlád a bankodnál és azon van más pénznemed is mint forint, de nekem nincs ilyenem.


Közben amúgy megakadtam a befizetésnél, mert egy két helyen nem tudom teljesen értelmezni milyen adatokat kér megadni. Ügyfélszolgálatukat hívtam mindkét megadott számon, egy csörgés után kinyom a rendszer így most egyelőre nem folytatom.

2022. nov. 15. 18:05
 16/17 A kérdező kommentje:
Mellesleg a számlanyitás az sikeresen lezárult, eldogadták az adataimat. Tegnap délután kezdtem és ma délután jött róla az e-mail.
2022. nov. 15. 18:25
 17/17 A kérdező kommentje:
Kénytelen voltam visszaszállni Tesla-ba ma is 192 dolláron mert túl jó vételnek tűnt. De nem mindegy lenne hogy 0,7 százalékos ajutalék vagy 0,1 (amerikai részvényeknél az ibkr-nél 0,05 a vétel és az eladás is).
2022. nov. 15. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!