Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Másokhoz is megérkeztek az...

Másokhoz is megérkeztek az adathalász, kamu rezsiszámlák emailben?

Figyelt kérdés

Én ilyeneket kaptam most az E.ON nevében, pedig nem is vagyok az ügyfelük:


E.ON Ugyfelszolgalat<infomedia@t-online.hu>

2022. november 7. 15:03

Címzett: Recipients <infomedia@t-online.hu>

Miért van ez az üzenet a Spam mappában? Az üzenet hasonló a spamszűrőink által korábban észlelt üzenetekhez.


Tisztelt Felhasználó !


Az alábbi e-számlákat állítottuk ki Önnek, amiket Online ügyfélszolgálati fiókjában gyorsan és biztonságosan kiegyenlíthet. Ezeket a számlákat a következo napon tekintheti meg.


Fizesse be számláját egyszeruen, a számlaszám linkjére kattintva.

Szerzodéses folyószámla : 010332095631

Számla sorszáma : 110656102787

Elszámolási idoszak kezdete : 2022.07.10

Elszámolási idoszak vége : 2022.10.11

Összeg : 35.121 HUF

Fizetési határido : 2022.11.02


Online számla : [link]


Egyenlegét nyomon követheti automatikus e-mail beállításával és elkerülheti a késedelmes fizetést.Ezt Online ügyfélszolgálatunkon a Beállítások/ Értesítések, marketing nyilatkozat menüben teheti meg.


Ha a jövoben nem szeretne értesítot kapni számlája elkészültérol, kikapcsolhatja Online ügyfélszolgálatunkon a Beállítások/ Értesítések, marketing nyilatkozat menüben.


Üdvözlettel:

E.ON Ügyfélszolgálat



2022. nov. 7. 15:21
 1/4 A kérdező kommentje:
Miért nincs valós internetrendőrség, hogy ezeket 1-2 nap alatt le tudják fülelni?
2022. nov. 7. 15:22
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is kaptam az eontól. Ami félelmetes volt, hogy pont olyan volt az e-mail szerkezete, mint az igazinak, amit szoktam kapni tőlük. Csak az érték volt tízszerese. Még szerencse, hogy sosem szoktam e-mail alapján fizetni, csak a honlapjukon keresztül vagy alkalmazásban.
2022. nov. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A nagy szamok torvenye alapjan igen, valoszinuleg rajtad kivul mas is kapott hasonlo emailt a 9.7 millio emberbol.
2022. nov. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyre gyakoribbak ezek, mert mindig akad olyan hülye, aki ellenörzés nélkül, az emailben lévő linken keresztül fizet, így a csalóknak megéri.

Lefülelni meg azért nem olyan egyszerű, mert ezeket az üzeneteket többnyire botneten keresztül, fertőzött zombigépekkel küldik ki, szóval nem állapítható meg a küldő személye.


Vicces... 35 ezres számla. Még nyáron, klímával sem volt soha 15 ezertől több a számlám.

2022. nov. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!