Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni, ha adathalász...

Mit tudok tenni, ha adathalászat áldozata lettem?

Figyelt kérdés
Néhány héttel ezelőtt egy telefonhívás keretében a szolgáltatóra hivatkozva elkérték az alapvető adataim (név, lakcím, anyja neve, személyi igazolvány szám), én pedig gyanútlanul megadtam. Azóta sajnos ráeszméltem, mi történt. Azt szeretném kérdezni, hogy ilyen esetben mit tudok tenni, pl személyi igazolvány számot tudok változtatni?

2019. jan. 16. 09:10
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Ha valahol nem a neveden szólítanak, akkor az kamu. Ennyi.
2019. jan. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát ehhez nar késő.
2019. jan. 16. 09:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát ez így szívás. Amúgy minden ismeretlen hívásnál meg szoktam kérdezni, hogy ki az, honnan, miért és honnan van meg a számom. Ha nem ad kielégítő választ, csak annyit mondok, hogy ne hívjanak többet.
2019. jan. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
az a helyzet, hogy név lakcím anyja neve ezeket bárki megtudhatja könnyedén, na de a személyigazolvány számmal szerintem nem sokra mennek, de én a helyedbe bemennék egy okmányirodában, és ott kérnék tanácsot. A személyigazolvány készítés már ingyenes.
2019. jan. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
30%
Elégeted a személyidet, bemész a rendőrségre, hogy ellopták (emiatt körözni kezdik, így ha valaki megpróbál visszélni vele, az kiderül), majd bemész az okmányirodába és csinálsz újat. Azt nem tudom, hogy ha simán csak újat csinálsz, akkor letiltódik-e a régi.
2019. jan. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Felhívod a szolgáltatót, és megkérdezed, hogy valóban volt-e náluk adategyeztetés.
2019. jan. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!