Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Petra nyugdíjas korában 18...

Petra nyugdíjas korában 18 éven keresztül 350 000 Ft-ot szeretne felvenni havonta ehhez 40 éven keresztül tervez pénzt félretenni. havonta hány forintot kell félre tennie 5%-os hozam mellett?

Figyelt kérdés

2022. nov. 7. 21:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
71%

nem a havi megtakarítás az 1525, hanem x-szer ennyi pénze lesz 40 év után, ahol x a havi megtakarítás.

A feladat második felére, hogy mennyi pénz kell arra a 18 évre nem vállalkozok, de ha megvan csak el kell osztani 1525-el.

egyébként kb 55e havi megtakarítással utána a kamatokból is fizethetné a havi 350-et magának és sose fogyna el. Más kérdés a reálérték.

2022. nov. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 krwkco ***** válasza:
71%
A 10-es érvelésem nem veszi figyelembe, hogy a gyüjtőidőszak 2,22-szer hosszabb. De ha az első 2.22 évet osztjuk ki az utolsó évben 10-es szerint, akkor is kell sokkal több, mint havi 9300 ft.
2022. nov. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 krwkco ***** válasza:
71%

"nem a havi megtakarítás az 1525, hanem x-szer ennyi pénze lesz 40 év után"

Akkor bocs, félrértettem a "1525*-se" jelölést. Azt hittem, hogy a *-ot csak félregépelted. Excellel én is kiszámoltam, nekem is kb annyi jött ki.

A nyugdíjkezdéskori összegre és befizetésre is kaptam eredményt, de annak kiszámítását meghagyom a kérdezőnek. :-)

2022. nov. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
71%

Sziasztok, az 5-os vagyok.

Valoban elrontottam a valaszom, mert ugy szamoltam benne mintha havi 5 szazalek kamatot kapna Petra nevu fohosunk.

Minden esetre koszonom a kulturalt szovegezesu javitast, oszinten szolva ezen az oldalon a sok mocskolodo meg “a PéNz a SzÁmLáDoN vAn NeM a KárTyáN” jellegu komment kozott igazi feudules volt ezt a kulturalt parbeszedet visszaolvasni.

2022. nov. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
77%

Kozben megtalaltam a kepletet amivel ugy kaphatjuk meg az eredmenyt, hogy a 18 ev alatti kamatot is figyelembe vesszuk.


[link]


Az itteni keplettel szamoljuk a 18 eves teljes kifizetest 5%-os evs hozam (de havi kifizetesi periodus!) mellett jelenertekre, ahol a “jelen” azt az idopontot jeloli amikor a 18 ev indul. A korabbi modszerrel pedig szamoljuk ki a havonta felreteendo osszeget ugy hogy a 40 ev befizetese ne 75,6 milliot adjon ki, hanem az annuitas keplettel szamolt jelenerteket (ami a 75,6 millional kevesebb kell, hogy legyen).


Megjegyzem az annuitas keplet is szegrol vegrol egy atrendezett mertani sorozat osszegkeplet. Az angolul tudok megtalaljak a jovoertekre vonatkozo annutas kepletet is a wikipedian, amit a befizetesi idoszakra kell alkalmazni.

(“ The future value of an annuity”)


[link]

Vagyis a ket keplettel fevegyverkezve annyi a teendo, hogy a 18 ev kifizetesenek erteket a jelenertek szamitassal a kifizetesenek elejere vonatkozoan kell kiszamolni, majd a jovoertekes annuitas keplettel meg kell hatarozni azt a befizetest ami 40 ev alatt azt az erteket fogja kiadni.

2022. nov. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
79%
gyá, ekkora balfacságok voltak anno a mképes pénzügy vizsgán.
2022. nov. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ez valami kamatos kamat sztori lesz nem?

Mivel az összeg havonta növekszik, és a növekmény 5% val is kell számolni.

2022. nov. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!