Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Önköltséges szakon félév...

Önköltséges szakon félév közben felmondtam a hallgatói jogviszonyom, de az egyetem mégis kiírta nekem az önköltség 50%-át?

Figyelt kérdés

Nappali mesterszakon voltam beiratkozva. Félév közben felmondtam a hallgatói jogviszonyom de az egyetem még így is kiírta az önköltség 50%-át befizetésre... Ráadásul egy egy hetes határidőt adott meg. Nem tudom, hogy hogy fogom ezt tudni befizetni.


Hogy lehet ilyet csinálni??? Mi történik akkor ha egyszerűen nem fizetem be az önköltséget? Eljön értem a rendőrség?



2022. nov. 10. 15:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket a kérdéseket sose értem, főleg egy mesterképzéses hallgatótól. Az nem jutott eszedbe, hogy felhívd az egyetemet megkérdezni?
2022. nov. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%
Melyik egyetemrol van szo? Add meg az elerhetoseguket meg a szemelyes adataidat, ami alapjan be tudnak azonositani es megkerdezem helyetted.
2022. nov. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az fel sem ötlött benned, hogy a félév fele lement? Ezért kifizettetik a felét.

Ha kérdezni nem tudsz, remélem olvasni tudsz.

Kell legyen egy tanulmányi és vizsga szabályzat a főiskolán, abban is le van írva, hogy kinek mennyi a fizetendője.

2022. nov. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is hadd gratuláljak, hogy úgy iratkoztál be mester szakra, hogy nem volt rá pénzed.


Másodsorban keresd fel őket telefonon.


(Szerintem teljesen reális, hogy a félév felénél 50% kell fizetned)

2022. nov. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
...... hogy mentél át az alapszakon?
2022. nov. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Utólag alakult úgy hogy nem tudom fizetni anyagilag és ott kellett hagynom. A szabályzatban erről nem írnak semmit, gondoltam megkérdezem itt mielőtt felhívom őket, hátha itt valaki futott már hasonlóba.


Mi lesz pl ha nem fizetem? Aki nem fizet tandíjat azt elbocsátják de azt aki kiiratkozik annak fizetni kell és ha nem akkor büntetőeljárás? Ezt nem értem.

2022. nov. 10. 21:01
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam tandíjas, a félév megkezdése előtt kellett fizetni a tandíjat. Nálatok hogyhogy utólag?

És mért is ne kérnék el a fél tandíjat, ha letelt a félév fele?

De hát gondolom kérhetsz haladékot.

2022. nov. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De mi történik ha nem fizetem?
2022. nov. 10. 22:44
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom átadják a követelést végrehajtónak, végül többszörösét kell majd megfizetni
2022. nov. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát... Fél mester vagy csak!
2022. nov. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!