Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen kereskedésnek nevezik...

Milyen kereskedésnek nevezik a forexen belül?

Figyelt kérdés
Még kezdőnek sem mondanám magam, és nagyon szeretnék tanulni. Mindenhol a daytradebe botlok, meg napi zárásokba. Én hosszabb távon szeretném tartani a devizát, 3-5 hétig is, vagy tovább. Ennek a kereskedésnek van külön neve, amire kereshetnék a neten? Vagy úgy nem éri meg?

2022. nov. 10. 17:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, swing trade a neve.
2022. nov. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Pénzt mentettél! Köszi szépen!
2022. nov. 10. 18:06
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Devizát (bármilyen távon) “tartani”, az nem Forex, hanem devizaszámla. Bár banknál tudsz nyitni.
2022. nov. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, de tudtommal ha ide-oda váltogatom évente több alkalommal a banknál, az már kereskedésnek számít, és adózni kell utána.

Ezért gondoltam, hogy inkább egy brókercéghez viszem, és több devizát is vennék egyszerre. Míg a banknál külön kell devizaszámlákat nyitni.

De ahogy írtam, nagyon kezdő vagyok, úgyhogy lehet tanácsot adni.

2022. nov. 10. 18:23
 5/11 anonim ***** válasza:
28%
Brókercégnél nem tudsz devizát váltani/vásárolni. Brókercégnél devizapárokkal tudsz kereskedni. Nem ugyanaz.
2022. nov. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha fogalmad sincs arról, hogy hol és mit kell csinálni, s az alapfogalmakkal sem vagy tisztában, akkor mi alapján választanád ki, hogy milyen devizákat akarsz "tartani"?


Ennyi erővel azt is kérdezhetted volna, hogy hogyan nevezik egy épület bizonyos villanyszerelési munkálatait, mert te azt szeretnéd csinálni, miközben halványlila fogalmad sincs arról, hogy az mi fán terem.


Agysebészet nem érdekel? Vannak itt annak is szakértői. (Nyilván ők pontozták le nullára a hármas választ, pedig az 100%-ban pontos volt. Nyilván azt akarta írni a válaszoló, hogy "bármelyik banknál".)


Egyébként, ha már devizaszámla, akkor nem kell külön minden devizának, gyakorlatilag egyetlen számlán tarthatod az összes, különböző devizádat, s ha normális számlacsomagban vagy, akkor ingyenes, tehát nincs külön számlavezetési díj. Tudom, mert nekem sem kell fizetnem érte.


Adózásról pedig: ha brókernél tartod a pénzed, azaz tradelsz vele, a profit bizony adóköteles... ETÜ alá tartozó tranzakciók esetén 15% az adó. Nem ETÜ esetén annak sokszorosa.

2022. nov. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Egyébként, ha már devizaszámla, akkor nem kell külön minden devizának, gyakorlatilag egyetlen számlán tarthatod az összes, különböző devizádat

--- van dollár devizaszámlám, és azt mondta a hölgy, hogy ha eurót is akarok, akkor annak külön kell nyitni, nem lehet egy számlán, K&H.


Adózás: ha bankon keresztül váltogatom, és üzletszerűen, akkor 42%os adót kell fizetnem. Ha nem üzletszerűen, akkor nem kell adózni. Csak azt nem tudom, mit jelent az üzletszerűen kifejezés?

2022. nov. 11. 15:49
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
üzletszerűen = bármi, amire a NAV rámondja
2022. nov. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Swing trade a neve vagy long term trading. Nem ajánlom mert elég veszélyes.
2022. dec. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%
Kilences, mi benne a veszélyes?
2022. dec. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!