Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Binance optoins kereskedésből...

Binance optoins kereskedésből hogyan lehet idő előtt kiszállni?

Figyelt kérdés

Nem sikerült eladnom, mikor igazán jó lett volna. Nem igazán értem, hogy hogyan működik ez.


Tehát kiszámít egy sacc/kb fair árat (mark price; Black-Scholes modell alapján, bármit is jelentsen ez..), pl volt ez 600-700$ körül a nap folyamán. Ezért meghirdettem 600-ért 1-et, kutyának se kellett, fél nap alatt nem vitték el (order bookban ilyenek vannak, akik 1 és 2$-ért vették volna 🙃 ), elkelt belőle 0,01 mennyiség, azaz 6$

Értem én, hogy van neki lejárata, de úgy tűnik valójában nem igazán van lehetőség a korai kiszállásra, mert a többi taggal kéne elkereskedni, de az nem igazán történik meg?


Tehát gyakorlatilag a kiszálló ár az a lejáratkori aktuális ár lesz aktuális?

Viszont akkor biztosan, hiszen arra vettem meg a jogot, igaz? Tehát az garantált.


nahhjó... itt a kérdésírás közben közben most felpörögtek a dolgok, berobbant felfelé az ár. gyorsan leértékeltem, eladtam 400$-ért 1 opciót (azonnal vitték... nem értem mi változott, csak láttam order bookban, hogy elvittek egy 420-asat, akkor nekem jó lesz a 400 is, gondoltam). ezzel is már 0-án vagyok kereskedés ügyileg, már nem veszíthetek semmit. még van opcióm ebből (20.000$ alatt) 1 értekben, és van opcióm 22.000 felettire is. mind 11-ei lejáratra. ha még valami bejön, akkor nagy hepaj lesz 😀


(szóval egy órája kezdtem el írni a kérdést, 19.400 áron. felrobogott 20.700-ig fél óra alatt, szarrá kereskedtem magam. Azóta meg csak nézegetek, hogy mi történik... És talán az opciósat is megértettem, hogy érdemes már rögtön az elején meghirdetni az opcióm egy részét, hátha elviszi valaki jó áron, és akkor már csak várom, hogy a maradék tekintetében is felém billenjen a mérleg (árfolyam).)



2022. nov. 8. 18:18
 1/6 A kérdező kommentje:

fúhh, hát ez kegyetlen mi megy itt... kicsit megszívtam ezzel a 400 dollárral, mert most már 2000+$-t is megért 🤣

szóval lesz hepaj, te szentséges... ennyit nem lehet elkölteni egy nap 😅


Kegyetlen... és kezdődik egy ilyen short irtós beetetéssel, vagy én nem is tudom...

felmegy az árfolyam 19.400-ról 20.600-ra, hogy utána lemenjen 18.000 alá. néhány óra alatt.


Hát kegyetlen... mindezt csak azért, mert választások vannak? Volatilis volt a hagyományos tőzsde is, de mészárlás nem volt.


FTT 80% mínusz. na az is durva... nem hallottam még mi van. mármint oké, a binance eladta az összeset, de nem azt mondták FTX-től, hogy ők mindet felvásárolják? tehát elvileg nem került be a piacra egy cent se belőle.

Illetve akkor volt egy pillanatnyi bezuhanás, ami azonnal vissza is ment, tehát senkit sem érdekelt a binance eladása... történt valami azóta, ami miatt mindent vittek magukkal a pokolba? de végül is nem lett lenullázva az FTT 😅 még egész számmal kezdődik.

Sőt én el is felejtettem, hogy volt ez a sztori tegnap-tegnapelőtt... mikor átfordultunk shortba, akkor én maticot shortoltam, mert azt akarok olcsón venni 😅. Hát bazz, mit nyertem volna, ha eszembe jut ez a hülye ftt... csak hát az embernek ilyenkor... szóval csak meg volt nyitva a binance, mert ezt a fos opciósat néztem, és nem akartam pénzt veszíteni vele. és hát feltűnt, hogy berobbant az árfolyam, gyorsan go long. 50 busd volt elkülönítve erre, +100% ott kiszálltam. azán maradtam, hátha van még jó beszálló... és volt, mert hát átfordultunk shortba. de oda már nem sokat mertem, csak pár dollár szórakozásból.

+38-at abból is kivettem. fizetéskiegészítésnek nem rossz.


senkinek nem ajánlom amúgy... ez beteges, ami itt megy. nekem egy tök nyugis munkám van, így van enegiám stresszelni ezeken a hülye kereskedéseken. nyilván ha nem veszegetek ki, meg rakosgatok vissza, akkor a long oldalon lehetett volna 200%-om, a shorton meg +400$-om is. de hát hülye vagyok hozzá. szimplán szerencsém volt.

2022. nov. 8. 21:59
 2/6 A kérdező kommentje:

Jaa, hogy az egész ftx megy levesbe, és vásárolja fel a binance. Na az gáz 😅


De talán meglett az alja. Mármint mára. De aztán még menjünk csak lefelé... valami kegyetlen pocsék infláció meg core cpi jöhet 🙄🙏

2022. nov. 8. 22:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Durva volt az biztos
2022. nov. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát ez ennyi volt. Teljes kapituláció, teljes leszámolás
2022. nov. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 EgyGabor ***** válasza:
Tessék maradni a valódi bitcoin-nál saját tárcában tárolva. Nem pedig kaszinózni ;)
2022. nov. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
van az is... ez már a nyereségből megy.
2022. nov. 28. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!