Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most lehet a legolcsóbban...

Most lehet a legolcsóbban Bitcoint vásárolni. Érdemes elkezdeni most befektetni, várható hogy egy éven belül megint jelentősen nőni fog az árfolyam?

Figyelt kérdés

2022. nov. 11. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
5%
Nem éri meg.
2022. nov. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, lehet nem. Senki se tudja
2022. nov. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2022. nov. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2%
Piramisjátek
2022. nov. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A pénz világában egyébként is nehéz bármit előre megmondani, de a kriptovalutáknál ez hatványozottan igaz. Tegnap este például a fene se gondolta volna, hogy ma pozitívan zár a BTC, azt meg még amúgy sem, hogy a Litecoin 12%-ot emelkedik egy nap alatt. Én nagyon kicsiben - tényleg csak a próba kedvéért - vettem párezer forintért LTC-t. Pont amikor majdnem a legalacsonyabban volt. Ma estére majdnem egy ezressel többet ér. Aztán hogy hogyan tovább? A fene sem tudja. Lehet, hogy holnap reggelre meg esik 30%-ot. De az is lehet, hogy nő újabb tizet. Épp ezért én nem is mertnék nagyobb összeggel beszállni. Havonta 1-2 ezer forinttal talán, az még "nem fáj", ha elbukom. Százezreket legfeljebb akkor mernék befektetni, ha milliós nagyságrendben keresnék. Soha nem lehet tudni, hogy mit hoz a jövő, és kriptovalutáknál jóval nehezebb azt is megtippelni, hogy milyen esemény milyen hatással lesz az árfolyamokra. Azt, hogy a COVID okozta gazdasági mélyrepülés erre a szférára is rányomja bélyegét, az várható volt. (Bár sokan pont az ellenkezőjét várták, de azért ha jobban belegondolunk, logikus: amikor eleve csökkennek a bevételek, és csökken a pénz vásárlóereje, az emberek nem arra fogják elszórni, hogy kriptopénzeket vásároljanak. Csak ezt sokan fordítva gondolták, és azt hitték, hogy mivel az jövedelmező, majd mindenki oda menekíti a pénzét. Hát.. nem így lett, ezért IS van a mostani mélypont.) De hogy a továbbiakban mi milyen behatássla lesz a kripto-piacra, azt nehéz lenne megmondani. Én vagy azt látom valószínűnek, hogy az egész olyan mélyrepülésbe kezd, ahonnan lehet, hogy soha nem áll fel, és bedől az egész szektor. Bányászni - ergo a rendszert fenntartani - egyre kevésbé éri meg, és a hosszú süllyedés nem sokakat fog rávenni arra, hogy befektessen. Közhely, hogy akkor jó befektetni, amikor lent van az árfolyam, de amikor az ember azt látja, hogy az csak esik, kisebb megszakításokkal folyamatosan, immár egy éve, nem fogja meghozni a befektetői kedvet. "Miért vásároljak most, amikor szinte biztos, hogy csak bukni fogok vele?" És ez egy öngerjesztő folyamat. Sokan szállnak ki, kevesen szállnak be, és emiatt csökken az árfolyam, ami miatt pedig még többen szállnak ki, és még többen szállnak be.

A másik forgatókönyv, amit még elképzelhetőnek tartok, az ennek az ellenkezője. Kezdünk kilábalni a válságból, több a "felesleges" pénz, egyre többen fognak kriptóba befektetni. Az árfolyam pedig emelkedni fog. Hogy melyik valósult meg? Arra majd térjünk vissza 2025-ben. ;-) Lehet, hogy addigra a most "poénból" "befektetett" tízezrem egymilliót fog érni. :D De az is lehet, hogy egy buszjegyre sem lesz elég. Majd meglátjuk. De én azt mondom: csak akkor kezdj bele, ha nem okoz törést az, ha esetleg az egészet elbukod.

2022. nov. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 EgyGabor ***** válasza:

Bitcoin-t szerintem mostanság igen, "crypto"-t nem.

És megfelelően hosszú ideig tartva persze, azaz olyan pénzből amit nem akarsz egy fixen adott közeli időpontban használni.

2022. nov. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!