Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehetek ennyire szerencsé...

Hogy lehetek ennyire szerencsétlen a pénzzel?

Figyelt kérdés

Minimálbérért dolgozom, albérletben élek, nagyon nehéz így minden. Volt spórolt pénzem, amit gyerekkorom óta gyűjtöttem (most 27 vagyok), összesen egy millió forint.

Mindenki azt mondta, a forint csak gyengülni fog, így pár hete átváltottam dollárra. Alig, hogy átváltottam, elkezdett erősödni a forint, ami egy millió volt, az most már 70 ezerrel kevesebb, ennyit buktam rajta.

Mit tegyek, vissza kéne váltani forintra? Sajnos nem értek a pénzhez, egyedülálló nő vagyok, nagyon kevés fizetéssel.



2022. nov. 11. 10:10
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
38%

Előbb végig kellett volna gondolnod, vagy beszélni olyan ismerőssel, aki picit jobban ért ehhez.

egymilla esetén nem sok értelme van a váltogatásnak, még akkor sem, ha nem ingadoznának az árfolyamok.

2022. nov. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 krwkco ***** válasza:
100%

"Mit tegyek, vissza kéne váltani forintra?"

Nem szabad a befektetésed értékének csökkenésekor visszalépni. Az biztos veszteséghez vezet.

A hosszabb távú folyamatok alapján kell dönteni. Ami a dollár/forint esetében gyengülő forintot jelent. Szóval az egyik lehetséges jó megoldás volt, hogy dollárt vásároltál.

2022. nov. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
74%
Bármennyi megtakarítása van az embernek, többfelé kell befektetni, pont az ilyen esetek elkerülése végett. Ha veszel pl. állampapírt, valutát, befektetési aranyat, 300 ezer forintért mindegyikből, ha az egyiknél történik is értékcsökkenés, a többi kitarthat.
2022. nov. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kereskedni akarsz, hanem befektetni, akkor én azt javaslom, hogy válassz egy devizát, amiben megbízol, amiről elhiszed, hogy évek múlva is létezni fog és értéke lesz, tedd abba a pénzed és felejtsd el a témát, ne nézegesd az árfolyamokat folyamatosan. Ha jobban bízol az USA jövőjében, mint Magyarországéban, akkor a dollár pl. jó erre.


Annyit azért még meg kell említenem, hogy ha Magyarország jövőjében viszont annyira nem hiszel, hogy a bankrendszerében sem bízol, akkor mindezt egy magyar banknál csinálni nem biztos, hogy logikus. De ha csak az árfolyamtól félsz, akkor nincs gond.


Ja és ne írd már azt, hogy "volt" spórolt pénzed, ha jól értem van nagyságrendileg $2500-od, az azért nem a "semmi". :)

2022. nov. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
33%

Mindenki biztos nem mondta hogy tovabb fog gyengulni a forint. A szakertok es a hozzaertok biztos nem. Ugyanis pont ez ellen dolgozott az MNB. Ezert emeli a kamatokat folyamatosan.

Persze benne volt hogy gyengül a forint de osszessegeben a kormanynak a celja épp ellenkező. Attol fuggetlenul hogy Matolycsiek mennyire inkompetensek azert igazan hulyeseg volt mindenedet erre tenni. Ha gyengult volna 500ig a ft a dollarral szemben akkor is az 10%profit, de ennyit allampapirral is nyerhettel volna kockazat nelkul.

2022. nov. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
100%

Most nem szabad visszaváltani. Fog még gyengülni a forint és jó eséllyel el fogja érni a korábbi csúcspontot a dollár, a kérdés csak a mikor.

Ilyen kevés pénzzel amúgy sokkal jöbb ötlet valami kockázatmentes befektetés, mint az állampapír.

2022. nov. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
100%

Hogyha nincs szükséged a pénzre, hagyd dollárban, idővel vissza fogja hozni az értékét forintban, reál értéken persze buksz rajta, hiszen dollár is inflálódik (éven eddig 7+%-ot).


A jövőre való tekintettel pedig hozz okosabb döntést, olvass szakirodalmat hogyan érdemes befektetni. Mai világban interneten is rengeteg csatorna tanít, ne légy lusta egyszer rászánni az időt!


Egyébként nem szerencsétlen vagy, hanem olyan dologba vágtál, amihez nem értesz. Közelmúlt alapján nem hozunk befektetési döntést és ugyancsak nem tesszük minden pénzt egy lóra. Hogyha minimálbérért dolgozol, akkor adott a lehetőség hogy végre elvegezz egy képzést, amivel többet kereshetsz! Nem lenne jobb minden hónapban dupla annyi pénzt hazavinni?

2022. nov. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodt légy, ne kapkodj!
2022. nov. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
47%
Nem szerencsétlen vagy a pénzzel, hanem nem értesz hozzá, és instant benyeled pár fogyatékos ismerősöd tanácsát. Ez nem szerencsétlenség... ha beléd csap a villám derült égből.. na az szerencsétlenség.
2022. nov. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy szerencsétlen, csak rossz pillanatban váltottad át, de ez mindaddig nem veszteség, amíg most (ugyanilyen rossz pillanatban) vissza nem váltod forintra. Úgyhogy most semmiképpen ne váltsd vissza, tűzzél ki egy célt, mondjuk 520 Ft-os árfolyamot és addig tartsad.

Egyébként megsúgom, hogy emberek ezrei döntöttek így mint Te, úgyhogy nyugi.

A tőzsdén ezt minden nap átélhetnéd, ha részvényeket vásárolnál és át is élik sokan nap mint nap, ha éppen vesznek egy részvényt, pl. MOL-t vagy OTP-t, hogy csak két példát mondjak és vásárlásuk után még napokig vagy hetekig lefelé megy az árfolyam. Úgyhogy nyugi, kapkodni nem szabad, az a legrosszabb!

2022. nov. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!