Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha nem ad...

Mit lehet tenni, ha nem ad számlát?Lakásfelújításban vagyunk jelenleg. A festőt megkértük, hogy bár csak januárban fog jönni, számlázza le előre, mert a felújítási támogatáshoz nekünk kell a számla. Természetesen előre kifizetnénk a teljes összeget.

Figyelt kérdés
Kezet fogtunk, majd az egész összeg 70%-át előre átutaltuk, mint előleget. Ma közölte, hogy számlát csak januárban ad. Ilyenkor mit lehet tenni? Legalább az előlegről amit nagyvonalúan anyag díjra kért, nem lenne köteles számlát adni? Már annyian alánk tettek a felújítás alatt, és annyi mindent eltűrtünk, hogy nekem most fogyott el a türelmem, és ha kell, szívesen megbeszélem a NAV-val is, hogy nem számlázta le, amit kifizettem. A szépsége a dolognak, hogy lenne aki valóban bevállalná hogy akár holnap ad számlát, de a kedves mesterünk visszaadni nem akarja a pénzünket.
2022. nov. 21. 16:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Előlegről előlegszámlát kell adnia. Azt viszont csak a végszámlával együtt tudod elszámolni, amit majd akkor állíthat ki, ha elvégezte a munkát. Bolond lenne egy el nem végzett munkát leszámlázni.
2022. nov. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
Előlegszámlát kell adnia. Végszámlát nem, ahogy az egyes írta. Akkor meg kell neki mondani, hogy végezze el most a munkát. Ha előlegszámlát sem ad, a NAV-nál fel lehet nyomni.
2022. nov. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Számlát akkor lehet kiállítani, ha megvolt a teljesítés.


Ha nem csinálta még meg a munkát, akkor nem volt teljesítés, számla nem készülhet.


Ennyi erővel kiszámláztathatsz magadnak nyolcvanmillió forintot, amihez a támogatást kikuncsorgod most - de a munkavégzés majd 2076-ban kezdődik…

2022. nov. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
De ha kifizetem neki a maradékot is előre, mert így beszéltük meg előre, neki miért nem mindegy, mit számláz? Nem nekem kockázat ez, hogy valósan is elvégzi-e majd a munkát?
2022. nov. 21. 17:05
 5/20 anonim ***** válasza:
63%
Nem adóalanynak csak 900e felett kell előlegszámlát kiállítani, azt kihagytam (1 voltam), kivéve, ha kéred. Használni nem fogod tudni a végszámla nélkül.
2022. nov. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

4, azért nem mindegy, mert fogalmad sincs az adózási módjáról. Ha alanyi mentes, lehet, hogy ki van számolva a 12 milliója, nem akarja átlépni.

Vagy átalányadózó és nem akarja átlépni a mentes keretét.


Plusz azért, mert nem akar csalni azért, hogy te lehúzd az államot.

2022. nov. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, de akkor miért fogott velünk erre kezet? Nem volt muszáj elfogadni a kérésünket. Azt mondta, semmi akadálya, persze, ad számlát hamarabb.
2022. nov. 21. 17:21
 8/20 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os, maradjunk annyiban, hogy szerintem csúnyábban is húzták már le az államot sokan… Bár mindenki ennyire lenne csaló, mint mi.
2022. nov. 21. 17:22
 9/20 anonim ***** válasza:
94%

"Nem nekem kockázat ez, hogy valósan is elvégzi-e majd a munkát?"

Ajándék lónak ne nézd a fogát, tartja a népi bölcsesség. Veszíteni nem veszíthetsz, mivel gyakorlatilag az adófizetők állják a felújítási bulit, ha lelép a festő nem a te pénzed bánja.

2022. nov. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
gondolom nem fér be az AAM keretbe, az meg ezerszer fontosabb neki mint egy megrendelő számlának időpontja.
2022. nov. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!