Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy tudnék viszonylag gyorsan...

Hogy tudnék viszonylag gyorsan pénzhez jutni?

Figyelt kérdés

Szeptember óta munkanélküli vagyok, most már minden tartalékomat feléltem. Leadtam sok helyre a jelentkezésem, de semmi sem akar összejönni. Teljesen tanácstalan vagyok.

20/L



2022. nov. 26. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Pacsi, nekem is ez a problémám.

Dolgaim egy részét feltettem Face-marketplacera, de eddig nem veszik. (És ugye, nem mindegy,milyen dolgokat tesz fel az ember. Ami látszólag használt,lyukas, stb, az nyilvánvaló nem olyan dolog, ami kell a másiknak.)


Albérletben lakok, következő hónapot már nem tudom fizetni.


Boltba nem járok, helyette itthon valami lepényfélét csinálok és azon élek. Na jó, nagy ritkán megyek boltba.


Tartalék nekem is volt, csak hát az albérlet elvitte. (Nemrég költöztem ebbe az albérletbe)


Én is jelentkezek állásokra, csak már kb. felesleges. decemberben már fizetni kell és annyim nincs. És ha decemberben el is kezdek dolgozni, előlegként nem adnak 100 ezer forintot mondjuk, hanem csak 20 ezret és annyi. Annyi nekem nem elég. nyilván, heti fizetésre is mennék, de egyszerűen elmegyek az interjúra és hát tapasztalhatom a válságot:

-*ohadt sokan vannak az álláshirdetésre, és válogathatnak az emberekből

-tapasztalatod nincs autóiparban, ÖSSZESZERELŐKÉNT? Akkor nem is kellesz!

Nekem másfajta gyári tapasztalatom van.


Ja és tudom, húzzon az ember tanulni. Csak a targonca/pék/stb pénzbe kerül. A jogsi is pénzbe kerül.


Amit tudok ajánljani:

-szállós munkára jelentkezel (igaz, lehet feleslegesen felrángatnak az ország egyik végéből a másikba)

-dolgaidat eladod (már ha sikerül. Vedd úgy, hogy később ugyanazt megveheted. Már persze akkor, ha valami könyvről, meg ilyenekről van szó. Egy egyedi valamit mégegyszer nyilván nem biztos, hogy megkapsz.)

2022. nov. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Munka nélkül gyorsan pénzt szerezni 2 módon lehet:


- munkával: nyilván ilyenkor azok a helyek játszanak, ahol folyamatos a munkaerő felvétel, és gyakorlatilag azonnal lehet kezdeni. Egy rakás ilyen munka van, a gyorséttermektől kezdve, a kiskereskedlemi egységek (árufeltöltő és társai), logisztika (raktári pakolás), köztisztaság (FKF, takarító cégek), gyárban operátornak, stb.


Kétségkívül ezek nem jól fizető presztízs munkák, hanem nagyrészt képzettséget sem igénylő betanított, fizikai melók



- záloghitel: valami értékes dolgot (tipikusan ékszer, óra, forgalomképes műszaki cikk) beadhatsz zálogházba, és ott azonnal pénzt kapsz érte. Utána van egy várakozási időszak, ha ez alatt visszaadod a pénzt és a kamatot, akkor visszakapod a tárgyat, ha nem, akkor a tárgy elveszik, de tartozásod sem marad.

2022. nov. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
Kuldj kepet aztán megbeszeljuk
2022. nov. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Elvállalod az első legleprább munkát ami szembe jön, legalább abból is megélsz még egy hónapig. Aztán persze lehet keresni jobbat, de addig is van kereseted.
2022. nov. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, és persze ott vannak azok a fizikai munkák is, amit #3-as ajánl.


Az utána már csak gyomor és kinézet kérdése, hogy keresel egy tehetős pasit, és bevállalod a kitartott barátnő szerepet, vagy bárki jöhet, aki ki tud fiztni.


De azért inkább azt tanácsolom, hogy menj el a BKV/Tesco/Lidl/MAV/FKF sorozatból valamelyikhez, és pakolj árut a polcokra, ellenőrizd a jegyeket, takaríts vasúti kocsit, vagy söpörj utcát.

2022. nov. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Plazmaadás?
2022. nov. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Kereskedelemben dolgoztam eddig, ezekután is az lenne a cél.De nagyon nehéz munkát találni. Kurválkodás nálam teljesen kizárva, nem az a típusú lány vagyok, akkor már inkább éhen halok. Plazmaadással próbálkoztam, de gyógyszereket szedek, így elutasítottak

2022. nov. 28. 10:33
 8/9 anonim ***** válasza:
#7: én régebben próbálkoztam plazmaadással. Az erem túl gyenge (nem érzi a pulzust vagy mi), így én emiatt nem adhatok plazmát.
2022. nov. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7: nyilván a "kurválkdodás" csak egy -nem túl- elmés poén volt valakitől, hagyd figyelmen kívün



Viszont ne ragaszkodj a kereskedelemhez! Ha tényleg pénzre van szükséged, akkor ne egy területtel próbálkozz, hanem az összessel, ami szóba jöhet. Aztán ha megvan a munka ráérsz keresni valamit, ami jobban tetszik, ami testhezállóbb.


De a te helyzetedben az elsődleges cél az legyen, hogy bármi munkád akadjon, amiért hó végén pénzt kapsz

2022. nov. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!