Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A mostani befektetési arany...

A mostani befektetési arany árak mellett mennyire érdemes vásárolni belőle?

Figyelt kérdés
Hosszabb távra gondoltam a megtakarításaim egy részét aranyba fektetni viszont félek egy komolyan áreséstől amivel sokat bukhatok. Most érdemes befektetni?

2022. nov. 28. 04:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
0
2022. nov. 28. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Aranyat akkor kell venni mikor doglodik a vilag, azaz most. Az arfolyam nem tul jo de ilyenkor nem is azt szoktak nezni
2022. nov. 28. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
10 eves grafikonon sokkal kozelebb van a csucshoz mint a mélyponthoz, tovabba extrem lassan mozog az ar, evekig be tudsz ragadni egy szar poziba, en nem vennek sztem most meg allampapir is jobban hoz majd.
2022. nov. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
30%

Amennyiben átgondolod, hogy az arany milyen értéket teremt, amelynek hatására a jövőben többet kapj vissza a pénzedért rájössz, hogy nem befektetési funkciója van, inkább vésztartalék. Káoszban, magas inflációban ide menekülnek az emberek, hogy később ennek hatására megemelkedett árfolyamon eladják.


Amennyiben úgy gondolod, érkezni fog még egy hatalmas gazdasági sokk, aminek hatására újra rengeteg ember fektet aranyba és meg tudod határozni azt a pontot, amikor magas profittal kiszállsz az aranyból, akkor érdemes vásárolnod. Egyéb esetben a múlt tanulsága alapján jobban jársz kötvénnyel avagy részvénnyel.

2022. nov. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

3: A 3 éves grafikonon viszont a mélypont az elmúlt 2 hónapban van.

Apropó hol találtál forintgrafikont?:)

A forint annyit erősödött az elmúlt 1 hónapban, hogy nálunk kb. most van az alja.

1 uncia 700 000 körül.

De napi 20-30 000 Ft-okat is mozog, érdemes pár hétig 0-24-ben figyelni.

2022. nov. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
20%

Pontosabban amikor elkezdtem figyelni októberben, 780-790 000 Ft volt, és novemberben 700 000 alatt sikerült venni, 697 000 Ft volt az alja, amit láttam.

Ha most megint gyengül a forint a dollárral szemben, nem kizárt, hogy januárban 800 000 fölött lesz az arany csak emiatt, februárban 900 000 fölött.

2022. nov. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%
Akkor te igazbol dollarba fektetsz nem aranyba ha a dollar mozgasahoz mered...
2022. nov. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%

7: Dollárban van a világpiaci ár, tehát nem tudsz úgy aranyba fektetni, hogy közben nem fektetsz dollárba.

Csak míg a valuta nem vagyon, az arany igen, tehát azon sose tudsz akkorát bukni, mint pénzen - ami (a pénz) nem valóság, ugye, csak fikció.

2022. nov. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30%
Huh van baj...
2022. nov. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%

Egyikotokkel se ertek egyet.

Aranyat nem befektetesnek kell tekinteni, hanem annak hogy ha beut a szar akkor ezt a kis sarga femet a vilagon barhol es barmikor bevaltjak neked penzre.

Barhol, barmikor. Tetszik erteni?


MINDIG lesz erteke.


Az aki befektetesnek vesz aranyat az valszeg hulye. Rovid tavon nulla ertelme van, hosszu tavon vannak sokkal sokkal jobb opciok...

Mint irtam... nem erre valo.

2022. nov. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!