Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van-e hosszú távú tőkeáttétes...

Dávid kérdése:

Van-e hosszú távú tőkeáttétes lehetőség alacsony (maximum 4%-os) kamat mellett?

Figyelt kérdés

Ha ki tuduk hozni a részvénykereskedésből egy ÁTLAG 7%-os hozamot, akkor megérné (gondolom) felvenni 3%-os tőkeáttétes kamatot.

Még akkor is, ha az éves kereskdési költség (vétel-eladás) +1% lenne.


Ha van 3%-os lakáshitel, akkor csak van valahol 4%-os hitel tőzsdei kölcsönre is. Vagy mégsem?



2021. máj. 8. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt érted, hogy a különböző fajta hiteleknek különböző kockázataik vannak és ezért különböző a kamatozásuk? Te most csak a lakáshiteleket mondtad, de igazán ránézhetnél a bankok mennyiért kínálnak pl szabad felhasználású hiteleket.
2021. máj. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
1929 csütörtökéig sokan így gondolták, mielőtt követték a mélybe zuhanó részvényárakat manhattan felhőkarcolóiból...
2021. máj. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
interactive brokers, USD-re 1,59%-on adnak hitelt, instrumentumtól függően akár a pénzed duplájára is
2021. máj. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

bocsi 3-as vagyok, közben lement a kamat 1,56%-ra


[link]

2021. máj. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a határidős piacokon vagy opciós piacokon megfelelő tudás és tapasztalat mellett sokkal jobban lehet kezelni a kockázatot, mint azzal, hogy egyszerűen marginra veszel részvényeket.


Miért mondom ezt? Érdemes rákeresni, hogy áll most a Margin Debt/ Nominal GDP, utoljára 2000 környékén rakétázott ennyire feszes tempóban. A márciusban bedőlő hedge fund sem véletlen...

2021. máj. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A napon belüli kereskedés azért nem érdekel, mert ott mindenki bukik, csak a brókercég jár jól a sok 0,3%-os brókeri díjakból.

Hiába hoz az aktív kereskedés többet, elviszik a többlet költségek.


Az IB ügyében írok neked privátot! Ezt vedd fenyegetsének:))

2021. máj. 12. 11:47
 7/9 A kérdező kommentje:

"1929 csütörtökéig sokan így gondolták, mielőtt követték a mélybe zuhanó részvényárakat manhattan felhőkarcolóiból..."


Nekem 50 millióm van részvényekben, ha elveszíteném a mai nap a 60%-át, 20 millióból még mindig vehetnék egy szép kis lakást magamnak Sopronban.

Ezért nem stresszelek:)

2021. máj. 12. 11:57
 8/9 anonim ***** válasza:

#5 vagyok, nem daytradere gondoltam, hanem swing trade. De ha nincs stratégiád és rendszered, a marginra vett részvények ugyanúgy elviszik a számlát - ennek egyszerűen az az oka, hogy elköveted a legnagyobb hibát, amit mindenki elkövet legalább egyszer, ez pedig a pozíció túlméretezése. A margin egyenes út a számlarobbantáshoz.


De térjünk rá vissza pár év múlva ehhez az esettanulmányhoz :)

2021. máj. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Borzasztó türelmes vagyok, egyetértek, a mohóság az egy nagy ellenség.


Nem tőzsdézéssel kell meggazdagodni, hanem tanulással és egy jó szakmával.


A befektetés csak évtizedes távon működik.

2021. máj. 26. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!