Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ki lehet "menteni" a pénzt a...

Ki lehet "menteni" a pénzt a SZÉP kártyáról valahogyan?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom akkor egy idő után levonnak belőle meg valami extra adó lesz rá, stb.


Alig tudtam költeni belőle, a környéken egy jobb étterem van, de ott se lehet ezzel fizetni. Vettem 2 db koncertjegyet, ennyi. (A koncert nekünk több óra utazás, nem tudtunk többször menni sajnos.)


Én szeretném használni a pénzt amit megkerestem.

Hogyan lehet "kimenekíteni" a szép kártyáról, és valahogy készpénzt "csinálni" belőle?


2022. nov. 28. 16:58
1 2
 1/11 anonim válasza:
31%
Coopban úgy tudom lehet vele vásárolni. De lehet máshol is.
2022. nov. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem mindegyik coopban, nálunk pl nem lehet.
2022. nov. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Esetleg "elcserélhetnéd" az ismerőseiddel/barátaiddal a rajta lévő pénzt valódira, ha mennének télen wellnessezni.
2022. nov. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szálláshely, étterem. Plusz melegételt árusító pl. élelmiszerüzletben.

De kp-t soha nem fogsz érte kapni. Max ha van "jópofa" kollegád, közeli ismerősöd, aki fel tudja használni, kb olyan 10%al kevesebbért "átváltja" kp-ra, de elméletben ezt sem lehetne.

2022. nov. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Sok helyen hentes is elfogadja még most is.
2022. nov. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#1

#2

Ennek majd utánajárok, köszi.


#3

Nem nagyon van olyan ismerősöm aki belföldre járna üdülni.


#4

Írtam hogy nincs étterem ahol elkölthetnénk. Szállodába se járunk.


#5

Nem eszünk húst, de köszi a tippet, valakinek hasznos lehet.

2022. nov. 29. 08:44
 7/11 anonim ***** válasza:
28%

Kedves kérdező! Attól hogy te nem jársz se étterembe, se szállodába, azért még nem fogja elfogadni senki, ahol nem lehet! Sőt, a vonalkód olvasó kasszák is kizárólag meleg ételre fogadják el!

Honnan nem tudod ezt felfogni?

Egyik kereskedő sem fog bűntetést fizetni helyetted, mert te értetlen vagy!

Az emberek nagy részének pedig esze ágában sincs beváltani kpra, miért is tennék?? Csak mert szeretnének szépkártyával fizetni? 😂 Maximum jobb esetben 10%ért átváltják.

A szépkártya nem kp! Dolgozd fel magadban és ne akarj belőle kézpénzt csinálni!

Ne kifogást keress, hanem megoldást!

Keress egy vonalkód olvasó nélküli élelmiszer üzletet, ~s érdeklődj mire tudnád esetleg levásárolni! Vagy havonta egyszer elmész "plázázni" és leeszed ott, vagy akármelyik étteremből házhozszállítással rendelsz. Vagy pedig egyszerűen simán rajt hagyod, levonnak belőle néhány százalékot és gyűjtögeted!

2022. nov. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7

Ezt biztos nekem szántad? Milyen büntetés? 🤨

Írtam, hogy a közeli étteremben nem fogadják el. Pláza nincs.

2022. nov. 29. 09:33
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Az a büntetés, amikor a kereskedő nem fogadhatja el, és esetleg mégis megtenné az ilyen rinyáloknak, mint te!

Tanyán laksz? Hol dolgozol? Étterem biztos hogy nem egyetlen egy van a környezetedben, vagy a munkahelyed környékén!

Ha ennyire értetlen és élhetetlen vagy, akkor hagyd a kártyádon. Pont.

Kp-t akkor sem kapsz érte, max kevesebbet!

Kifogás keresés helyett beszéld meg a munkahelyeden, hogy te nem kérsz cafetériat, hanem helyette kp-t, aztán vagy érdekli őket, vagy nem. De mindenesetre biztos nem csak egyedül dolgozol azon a munkahelyen, nyilván a többi kollégád is elkölti valahol.


Ui: a hentes simán árulhat akár sült húst is a hús boltjában, amiért elfogadja a szép kártyát, de a zöldségesek többsége nem gondolnám hogy helyben grillezi is a zöldségeket! 😂


Beszéld meg O.V.-ral ezt a problémádat inkább, ne itt értetlenkedj! 😂

2022. nov. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9

Falun lakok. Van 3-4 kajálda aki kiszállít, de csak egynek szeretjük az ételeit.

Természetesen a munkahelyemen jeleztem hogy inkább kp-t kérnék, elvileg nem tudják megoldani.


Csak kérdeztem, hátha van valami tipp amiről még nem hallottam. Nem kell leszedni a fejem....

2022. nov. 29. 10:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!