Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehet számon tartani a...

Hogy lehet számon tartani a pénzügyeket?

Figyelt kérdés

Leírtok minden kiadást és bevételt, és minden nap tudjátok mennyit költhettek, vagy csak megveszitek ami kell, és ami marad, az megtakarítás?


A gyakorlati oldalát kérdezem a dolognak, mert ugye nem számolom minden nap a készpénzem, de valahogy számon kéne tartani a költéseket. Mindent felírtok, hogy most elköltöttem 2000t boltban?



2022. dec. 18. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyám 40 éve ugyanúgy csinálja.

Van egy bazi "háztartási könyve". Egy oldal egy hónap. Egyik oszlop bevétel, másik oldal kiadás. De minden kiadás.

Elsején ennyi pénzem van, 31-én ennyi pénzem van.

Ha hiány van valahol, akkor utánajár hogy az mi lehet. Általában azt szokta elfelejteni ha egy 5 ezrest kölcsönadott a tesójának vagy beültek valahova egy kávéra és a blokk ott maradt. Ilyesmi.

2022. dec. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na de pont ezt akarom elkerülni, hogy minden egyes kávét fejben kelljen tartani, leírni, szrakodni vele minden alkalommal.
2022. dec. 18. 16:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mégis mit szeretnél?

Fizess mindenhol kártyával, 31én meg nézd meg a tranzakciótörténeted.

2022. dec. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, fejben tartom.
2022. dec. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kezdőként fel kell írni, igen.

De mikor belejössz, már nem.

Az is jó, ha belteszel X összeget a pénztárcádba és csak azt írod fel, hányadikán mennyi pénzt tettél bele.

Ami meg hiányzik onnan, azt elköltötted.

2022. dec. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 NTBS ***** válasza:
65%
Nem szoktam minden nap pénzt költeni. Így nyilván könnyebben átlátom.
2022. dec. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 krwkco ***** válasza:

"Hogy lehet számon tartani a pénzügyeket?"

A hitelkártyaköltésekről (ami a havi fizetésemnél kisebb összegre szól) kapok SMS-t. Amiből tudom, hogy még mennyi pénz van rajta. És amennyi hiányzik a keretből, arról tudom, hogy már elköltöttem.

Én így szoktam, tehát bizonyítottan így is lehet. :-)

2022. dec. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%

Én minden hó végén csinálok pénzügyi zárást. Van egy kis exelem, amibe bemásolom a bankszámlatörténetem, a tételeket felparaméterezem, és van egy mérleg-eredménykimutatás, ahol hónapról hónapra összesítődnek a bevételek, költségek. A hétköznapi nagybevásárlások blokkjait tételesen viszem fel és paraméterezem költségtípusok szerint (pl kaja, vegyiáru, élvezeticikkek stb) és ezek összege egy ütközőszámlán találkozik a bankkivonat megfelelő tételeivel. A piaci értéken nyilvántartott befektetéseimről van egy külön pozícióvezető analitikám, ami számítja és könyveli a nem realizált árfolyamkülönbözeteket, csak az árfolyamokat kell frissíteni minden hónapban (ezt majd később automatizálni akarom, főleg ha tovább diverzifikálódik a portfoliom)

A kötvények, adósságinstrumentumok (pl az államkötvények) amortizált bekerülési értékét követem (könyvelem), mivel ezeket terv szerint lejáratig tartom így a vételkor determinált hozam releváns, ezt kvázi a külön fülek automatikusan feladják a könyvelésbe havi szinten.

A tartós fogyasztási cikkek, amiket több éven át használok, szintén a hasznos élettartamuk alatt lineárisan (laptop esetén degresszíven) amortizálódnak költségként. Lényegében minden engem övező gazdasági eseményt a kettős könyvvitel szabályainak megfelelően vezetek, így teljeskörű képem van a vagyoni-pénzügyi-jövedelmi helyzetemről.

2022. dec. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!