Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért csinálják ezt egy...

Miért csinálják ezt egy szupermarketban?

Figyelt kérdés

Lakótelepi kis szupermarket, a lisztes meg cukros polc mindig kong az ürességtől. De ha megkéred az eladót, hogy szeretnél vinni, akkor suttyomba hoz ki neked a raktárból. Tudom, az ársapka miatt ezeket veszteséggel árulják, ezért nem éri meg nekik.


Arra utaznak, hogy ha valaki látja hogy üres a polc, akkor evidenciaként veszi hogy nincs, és megy a dolgára, aki meg ilyen akadékoskodó vevő annak hoznak ki hogy annak is meg legyen az öröme? ..és akkor legalább az nem vesz, aki nem mer rákérdezni hogy van-e?


2022. dec. 19. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezért csinálják, meg is értem. A másik, hogy ha nagyon véletlenül jönnek ellenőrizni, akkor mondhatja, hogy jaj épp most fogyott el, de még nem raktam ki a többit, pont most akartam kirakni, de nézze mi tartunk mindent. Ezt is megértem.
2022. dec. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Azt a mennyiséget kell árulniuk, amit tavaly. Mivel piaci ár alatt kell árulniuk, ez a mennyiség hamar leürül, mert amint tesznek ki, a nyugger/proli marcsák púpozva rakott kosarakkal talicskázzák haza. Nem áll a kereskedő érdekében ennél magasabb veszteséget elszenvedni.


Az eladó jófejségből/pult alatt ad ki ilyen árut a vevőnek, nem biztos, hogy a bolt tulajdonosa ezt különösen díjazná.

2022. dec. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
A púpozva rakott kosarakkal annyiban nem értek egyet, hogy nálunk 2 kiló cukrot és 2 kiló lisztet lehet maximum venni.
2022. dec. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
Cukrot hónapok óta nem lehet kapni sehol. Meg is értem, hogy vannak olyan helyek, ahol a raktárban van még cukor csak nem pakolják ki. Mert a sok irdatlan barom lerabolja a cukrot akkor is, ha amúgy baromira semmi szüksége nincs rá. El nem tudom képzelni, hova a búsba megy el valakinek annyi cukor. Nevetséges, hogy én, akinek egy kiló cukor fél évig elég mennék venni, mert épp elfogyott és muszáj vagyok porcukrot venni, mert nemhogy a kristálycukor, de még a barna nádcukor is le van rabolva. Az emberek nem normálisak.
2022. dec. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
A többi terméken busásan behozzák a különbséget, amilyen drágaság van, szóval nyugodtan kitehetnének rendes mennyiségben.
2022. dec. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
#5 De akkor azok se tudnának venni, akiknek tényleg kell és utánakérdeznek, mert a sok paraszt elvinné előlük és betenné otthon a spejzba, a többi 120 kiló mellé.
2022. dec. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%
6# Ha látnák, hogy mindig kapható, akkor talán nem pánikvásárolnák fel, és jutna mindenkinek, aki szeretne venni.
2022. dec. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%
#7 Túlbecsülöd az átlag paraszt intelligenciáját...
2022. dec. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
73%
Mert veszteséges az árusítás. A legérdekesebb a tej. Ugye többféle van. Érdekes módon csak a hatósági áras nincs soha. A többiből mindig van.
2022. dec. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!