Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Budapesten az albérleten...

Budapesten az albérleten felül mennyi egy egyedülálló felnőttnek a kiadásai kb?

Figyelt kérdés

Nem pénzt szórva de azért úgy, hogy nem kell szűkölködni. Ha valaki azért normálisan akar enni, venni kozmetikumokat, elmenni egy kávézóba meg ilyen helyekre, beülni valahova barátokkal, stb.

Kíváncsi lennék a tapasztalatokra.


2023. jan. 3. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ebből nem tudsz meg semmit. Van, akinek a "kozmetikum" egy fogkrém + egy 2in1 tusfürdő és sampon egyben, más meg ennél tízezrekkel többet költ ilyesmire. Evés és szórakozás ugyanígy.
2023. jan. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen ebben igazad van.

De az általános tapasztalatokat is meg lehet itt osztani. Arra is kíváncsi lennék, hogy személy szerint kinek mennyi megy erre el pl. Vagy mennyire tartja számon.

2023. jan. 3. 22:28
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg szerintem albérletben a megélhetési minimum, ha azt is élvezni akarod, hogy egy nagyvárosban laksz, akkor 400-500k nettó között van.
2023. jan. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg egyéni, de én nettó 500-550 alatt csak szobát bérelnék, ugyanis ha belátható időn belül szeretnél egy izmos önerőt összegyűjteni saját lakásra, akkor havi 200-250 ezret félre kell tudni tenni és ez csak nagyobb fizetésből lehetséges albi mellett.
2023. jan. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nettó 620 ezret keresek és egyaltalán nem mondom, hogy dőzsölök. Nem élek rosszul, de azért oda kell figyelni a kiadásaimra, mert szeretnék saját lakást mielőbb.

Amikor megjön a fizu, azzal kezdem, hogy 250 ezret félreteszek.

Ez meg a lakásalapomba úgymond.

Az albérletem viszonylag "olcsó", rezsi alacsony, a 2 együtt havi átlag 160 ezer forint.

Az alábbi kiadásaim vannak még:

BKK bérlet 10 ezer ft

Telószámla 10 ezer ft

Kondi 15 ezer ft

Diakhitel 25 ezer ft

Kaja (általában otthon főzök, de egy kis wolt néha becsúszik, meg néha a munkahelyi menzán veszek ebédet): számoljunk ezekre kb 80 ezret egy hónapban

Van egy autóm is aminek a havi átlagos fenntartása + a parkolóhely bérlése 55 ezer forintba kerül.

Persze a fentieken kívül szoktam szórakozni, ruhákat venni, elmenni egy kiállításra, nem beszélve arról, hogy tisztálkodó és tisztítószerek is kellenek. Ezeknek az összegeit megbecsülni nem tudom, altalában amennyi marad rá, annyit költök.

2023. jan. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!