Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha a webáruház...

Mit lehet tenni ha a webáruház megkárosit és nem küldi vissza a pénzem amit én utaltam nekik online?

Figyelt kérdés
Egy magyar szerszám webáruházról van szó többször vásároltam tölük eddig gondmentesen, most az elején rosszul indult jelezték hogy ott van a készülék küldték a díjbekérőt aztán pár napra egy egészen más számonra szükségtelen harmadát érő készüléket küldtek amit azonnal jeleztem nekik majd küldtek visszáru futárt de nem is jelezték hogy amit én rendeltem abból lesz valami eláltam a rendeléstől a pénzemet kértem utalják vissza de ennek már egy hónapja, telefont nem veszik fel általában egy emailben megnyugtatott a reklamációs kolléga hogy a pénzügyre visszafizetésre van küldve az ügyem de csak nem történik meg ennek már 2 hete. Sajnos a fogyasztóvédelem sem foglalkozik ilyennel egyedül a békéltető testülethez lehet fordulni azt már megtettem a vásárlás részleteit lemásoltam nekik de azok se válaszolnak. Ennyire ki vagyunk szolgáltatva a webáruházaknak, tud e valaki jobb megoldást?

máj. 13. 07:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Türelem. Még a magyar cégek aránylag becsületesebbek, a külföldiekkel szemben tényleg nincs semmilyen eszköz a jogérvényesítésre.
máj. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Még reménykedem bár már sokan írják a megativ kommenteket ehhez a webáruháznál. Ami a bosszantó amit nekem nem küldtek készüléket azóta is kinálgatják nekem is azt a teméket reklám szerűen mert regisztrálva vagyok náluk, szóval olyan virtuális a tevékenység egy kicsit és ami engem bosszant ezek szerint a vevők károsítása mellett üzemelhet a webáruház.
máj. 13. 08:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Mert mire számítasz?

Az alap hivatali ügyintézés nemrég lett megemelve 90 napra, ha jólemlékszem.


Webáruházat bezáratni meg nehezebb mint egy hagyományosat, főleg ha külföldi, vagy saját szerverről megy...

máj. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

451/2016. (XII. 19.) Korm. rendelet az elektronikus ügyintézés ...


Jogtár

[link] › Keresés


(7) Az ügyfél az időszakos értesítésről szóló ügyintézési rendelkezésben legalább 15, legfeljebb 90 napos értesítési időszakot határozhat meg. Az első időszakos.....

máj. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!