Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jelnleg milyen befektetést...

Jelnleg milyen befektetést érdemes kötni?

Figyelt kérdés
Van pár millió forintom, illetve havi szinten is tudnék befizetni, 100 ezres tétel környékén. Lakást szerettem volna venni, de arra ilyen árak mellett tuti nem lesz lehetőség. Így csak veszít az értékéből, hogy a számlán áll, mit lenne érdemes kezdeni vele?
2023. jan. 8. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem értesz a befektetésekhez (a kérdés alapján gondolom nem) és azt keresed, ami alacsony kockázat, egyszerű ügyintézés mellett, ha ügyesen megoldod akkor nulla költség mellett fizet is valami garantált biztos hozamot, akkor csak állampapír.
2023. jan. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyok, én is kiírhattam volna a kérdést xd Én az állampapír mellett döntöttem.
2023. jan. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nem bírod a kockázatot és nincs időd megtanulni a technikai analízist és/vagy a cégelemzést, akkor az állampapírnál most nincs jobb.

Erre tudom, hogy a legtöbb szakember húzza a száját, hogy "de hát infláció alatt hoz, nincs rajta reálhozamod"...csak azt a legtöbben elfelejtik hozzátenni, hogy a számlán tartott pénznél minden jobb, fixen 10% feletti hozamot kockázat nélkül meg semmi nem hoz jelenleg.

Arra kell figyelni, hogy közvetlen az államkincstárnál nyisd a számlát, mert a bankok rádobnak kezelési költséget. Tök egyszerű az államkincstári webes és mobil felület is (webkincstár és mobilkincstár). Megnyitni pedig ügyfélkapuval is lehetséges és relatíve egyszerű.

2023. jan. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!