Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy kell úgy csomagot feladni...

Hogy kell úgy csomagot feladni hogy a vevő valóban fizessen érte?

Figyelt kérdés

Nem akarom hogy behúzzanak, még nem adtam fel csomagot.

A szállítási költség is vevőt terheli, mert eleve kisebb értékű dolgot akarok feladni.



2023. jan. 11. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Előre utalást kell kérni, nem pedig az utánvétellel vacakolni.
2023. jan. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Sokan nem akarnak előre utalni ugyanúgy tartanak tőle hogy behúzzàk őket mint én.

Van az MPL-nek utánvétes szolgáltatása, úgy értelmeztem ha a vevő nem fizeti ki a termék árát és a szállítási költséget akkor nem adják át a csomagot, ha fizet akkor nekem át utálják a pénzt vagy a postán fel tudom venni.

Ez így van? Ebben mi a bökkenő nekem?

2023. jan. 11. 20:49
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van. Csak akkor van gáz, ha a vevő nem veszi át az utánvételes csomagot, mert akkor te fizeted az oda-vissza szállítást.
2023. jan. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A postaköltséget kérd előre és csak a termék árát írd rá árufizetésre. Ha nem veszi át, ő bukja a szállítási költséget, viszont azt a 2-3 ezer forintot azért már csak megkockáztatja. Ha meg annyira nem bízik benned, hogy még ennyit sem utal előre, akkor lépj vissza az üzlettől.
2023. jan. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Fárasztó96 ***** válasza:
100%
Kérd a postázást előre, utánvétnek meg a csomag összegét. Ha azt sem veszi át, nem buksz talán. Bár a postánál sem, meg a foxpost-nál sem tudja átvenni addig, amíg nem egyenlíti az utánvét összegét.
2023. jan. 12. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kezdeti üzenetváltásokból ki kell derüljön, hogy atom brenkó, vagy azért ért a szóból. Például amikor előre utalással kapcsolatban rákérdezel, hogy miért rosszabb, mint többet fizetni egy szépen becsomagolt utánvétes kődarabért... Akkor már tényleg inkább elérhetőségek cseréje, esetleg facebookon összemelegedni kicsit, és nagyon jól el lehet bizniszelgetni a későbbiekben is... Vagy ami könnyebb és kellemesebb: eladók pontozását és kommentelést lehetővé tevő oldalon hirdetni, ahol idővel (miután főleg környékbeliek személyes találkozóval vettek tőled ezt-azt) begyűjtesz annyi pirosaranyat, hogy akár meg is bízhatnak benned a kopp hülyéknél kicsit is okosabbak anélkül, hogy mesélgetni kéne.
2023. jan. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem hajlandó előre utalni, akkor ne add el neki a cuccot! Ilyen egyszerű az egész. Aki komoly vevő, az utalni fog.

Utánvétellel nem érdemes küldeni semmit, mert te szopod meg, ha nem veszi át, akkor a kézbesítés, a visszakézbesítés és az utánvétkezelés díja is mind téged terhel. Hiába kapod vissza a cuccot idővel, ez akkor is mind kieső pénz. Plusz még mehetsz be a postára órákat sorban állni a visszakézbesített csomagodért...

2023. jan. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!