Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek normális ha...

Szerintetek normális ha szülők albérlet pénz 130 ezer forintot kérnek?

Figyelt kérdés
2023. jan. 18. 23:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%
Ha az anyagi helyzetük olyan akkor normális. Viszont ha ennyi pénzt fizetsz akkor miért nem bérelsz egy szobát?
2023. jan. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
78%
Ebbe a rezsi+ellátás is beletartozik? Mondjuk szerintem még akkor is sok egy kicsit.
2023. jan. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
69%

Helyzete válogatja.

Ha ez a magas téli fűtésszámla miatt van, nehezen jön ki a család és csak arányosan szétdobták a rezsit, akkor például igen.

Ha amúgy a szülőknek mindegy lenne, és a gyerek 250-et keres, akkor nem annyira.

2023. jan. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
28%
Nem normális. Nekem lesülne a pofámról a bőr ha a saját gyerekemtől bérleti díjat kérnék.
2023. jan. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
83%
#4 ha albérletben laknak, teljesen elfogadható, hogy a kereső felnőtt gyerekük is beszáll ennyivel a közösbe.
2023. jan. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%

Kérdés, hogy nekik mennyi a keresetük. Ha mondjuk rokkantnyugdíjasként 30.000 forint a jövedelmük, a gyerek meg keres 1 millát, akkor normális.

Nem értem az ilyen kérdéseket. Mindennek ára van. A kaja, a rezsi sokba kerül. Te magad is ki tudod számolni, hogy ez mennyire reális.

Ha ezen kívül külön koszton is vagytok, akkor tényleg akár mehetnél albérletbe is. Ha anyukád főz is neked, akkor nem sok.

A férjem a fizetése felét odaadta az anyukájának, amikor együtt laktak, mert nyugdíjas volt, és nem jöttek volna ki másképp. Még így is több maradt neki, mintha lakást bérelt volna.

Szóval szerintem nem szemétség pénzt kérni a kereső gyerektől. Ha már felnőtt, és jövedelme van, akkor teljes joggal várja el a szülő, hogy beszálljon a költségekbe.

2023. jan. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
27%

#6


Szerintem meg ha nem birod eltartani a gyereked, amíg kirepül, akkor elég lúzer vagy. Nekem lesülne a bőr a képemről, szintén. Egy szülőnek lakhatást és egy erős kezdést kell biztosítani az életben a gyerek számára. Ha már lakást nem tudott neki venni, akkor legalább ne sarcolja meg, LOL

2023. jan. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

7: De tudott venni, én úgy értem a feltett kérdést, hogy egy külön lakásukban lakik a gyerek. Csak nem adják neki oda ingyen.

Ha rászorulnának a bevételre, nyilván kiadnák, pláne ha a 130 az diszkont díj, és lehetne találni mondjuk 190-ért is bérlőt, és azt is felhasználva szerényebben élhetne a gyerek/család, mint a bérlő.

De valóban érződik szerintem is, hogy nem erről van szó.

2023. jan. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
76%
Ha ennyit kéne fizetnem, külön élnék.
2023. jan. 19. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha velük élsz, és van saját kerested, az a minimum, hogy a rád eső költségeket kifizeted.


Hogy ez mennyi, azt nem tudom.

2023. jan. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!