Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vajon megéri? Euróban van...

Vajon megéri? Euróban van több millió forintom, azon gondolkodom, hogy ha majd felmegy 420 felé megintaz euro árfolyama, akkor visszaváltom forintba, és amikor ujra lejjebb megy megint vissza váltom eurba. Érdemes ezt tennem?

Figyelt kérdés
2023. jan. 20. 11:45
 1/3 krwkco ***** válasza:

Vedd azt is figyelembe, hogy forintbefektetésre most lehet 16% kamatot kapni. Tehát, ha forintban lenne a pénzed, akkor havonta a kb. 400 Ft 5,3-al növekedne. Ha a 420-as árfolyam nem jön össze 4 hónap alatt, akkor nem jó döntés az euro. Persze, ha már amúgy is euroban van a pénz, akkor a devizaváltási díjat is figyelembe kell venni.

PEMÁP-ba fektetve kicsit kedvezőbb a helyzet.

2023. jan. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Érdmes e?


Attól függ. Ha felmegy 420-ra ott átváltod, majd visszamegy 400-ra, akkor kerestél 5%-ot, és eljátszhatod újra.


Ha 420 után jön a 440 és tartósan ott is ragad, akkor meg buktál egy csomót.


Ennyire egyszerű a matek. Azt senki nem fogja tudni megjósolni, hogy mi lesz a következő irány, és hol talál a forint egyensúlyi pontot megint.


(nekem van 290-ért vett €-m, volt idő amikor csak 270-et ért, most meg éppen 395-öt. Ha utólag megnézed a chartot, akkor volt egy csomó időpont, amikor simán játszhattam volna, amit te írsz, máskor meg buktam volna egy csomót, mert sosem ment vissza)

2023. jan. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
:)) amig az bekovetkezik addig siman allamappirba tobbszoroset keresned...
2023. jan. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!