Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha véletlenül nyerek a lottón...

Ha véletlenül nyerek a lottón 300 millió forintot, vagy ilyesmi és nem értek semmihez, akkor az a legjobb amit tehetek, hogy mondjuk 4-5 ingatlanba fektetem amiket kiadok és abból élek X évig, addig pedig keményen tanulok pénzügyet munka helyett?

Figyelt kérdés

[link]


Vagy mi a legjobb megoldás, hogy ne kótyafetyéljem el a pénzt, mint oly sokan?


Biztos érdemes befektetni, de ha egész életemben alkalmazott voltam és nem értek a vállalkozásokhoz, akkor butaság éttermet nyitni…


Az ingatlannál van jobb megoldás?



2023. jan. 9. 23:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
27%
Akkor az a legjobb, ha igénybe veszed a Szerencsejáték Zrt által biztosított pénzügyi tanácsadót
2023. jan. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
8%
"nem értek semmihez" Viszont mindenkinek akad legalább 1-2 olyan ismerőse aki igen, neked is, az segítene mindenben. Előbb viszont nyerd meg a pénzt, aztán lehet gondolkodni ilyeneken.
2023. jan. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
97%

Ha nem értesz semmihez, így az ingatlanügyekhez, ingatlankiadáshoz sem, akkor nem igazán.


Mert kifogsz egy problémás bérlőt, akit 3 éves jogi procedúra lesz kibaszni, és addig végig nem fizet semmit, csak leamortizálja az ingatlant, aztán a kárt se tudod ráverni, mert semmi nincs a nevén, az elég veszteséges.

2023. jan. 10. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem nem, mert az ingatlan nem likvid, tehát annnyira nem tudod gyorsan, egyszerűen eladni, magas a tranzakciós költsége is. Ráadásul ahhoz is érteni kell, illetve idődet is viszi.


Szerintem legegyszerűbb nyitni egy államkincstári számlát, PMÁP-ba tenni, éw közben képezni magad. Pl. befizetni Kiszámoló tanfolyamára, majd külön tanácsadásra is.

2023. jan. 10. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%
Nem nyersz, ne aggodj. ;)
2023. jan. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%

Ahogy előttem is írták, ingatlanhoz is érteni kell, másképp bebukod a pénzed jelentős részét.


Helyedben már most elkezdeném pénzügyileg képezni magam, mert a világban kizárólag neked fontos, hogy pénzügyileg jól élj, mindenki más csak lecsípni szeretne belőle. Így ha a saját megtakarításod magad fekteted be, sokkal jobban fog kamatozni.


Ha mégis a héten megnyernéd a lottót, helyedben egy ideig semmit nem csinálnék a pénzzel, inkább megfizetnék egy szakembert, aki pénzügyileg szintre hoz. Addig képezném magam, amíg nem tudok olyan döntést hozni, amelynek átlátom a kockázatát és megéri.


Befektetés első szabály a diverzifikácio, azaz nem teszünk fel minden pénzt egy lóra. Mert ha az a ló jól megy, akkor minden szuper, de ha nem, akkor minden rossz.

2023. jan. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
44%

Jó ötlet az 5 ingatlan plusz megbízol eg céget, hogy üzemeltesse.

Így lesz mondjuk 3% bevételed a kiadásból (ami évente az inflációval nő), azaz évi 9 millió forint. Ha kibírod, hogy van 300milliód de te csak 9-et költesz belőle évente, akkor ez így jól elketyeg.


A saját magad kiokításának az az előnye, hogy nem 3%-ot tudsz kihozni a befektetésből hanem 6-9-et.

Kezelheti más a pénzedet, akkor be kell érned kisebb hozammal. De egy lottónyertesnek ez egy jó megoldás, védve van a saját hüyeségétől.


"Befektetés első szabály a diverzifikácio"

5 lakás + némi mozgatható pénz állampapírban az már kellő diverzifikávió egy átlagemberszámára...

Tudom az ingatlant lehet államosítani... De a nagyon extrém eseteket leszámítva a fentivel el lehet lenni.


Nem kell 83 eszközosztályban szétszórni a pénzt, hogy biztonságban legyen.

Diverzifikációval se kell túlzása esni.


"Szerintem nem, mert az ingatlan nem likvid, tehát annnyira nem tudod gyorsan, egyszerűen eladni,"


Minek akarná eladni? Élni akar a hozamaiból. Pont az a jó benne, hogy nem likvid, nem veszi meg egyik nap és adja el 2 nap múlva 10% veszteséggel.

2023. jan. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 krwkco ***** válasza:
27%

Szerintem:

Ha az embernek elegendő pénze van, de nincs ismerete a pénzszaporítás módjairól, akkor a legnagyobb hiba, ha megpróbálja növelni. Ezen úsznak el leggyorsabban a vagyonok. Beleértve a tanácsadók tanácsait is, ha azok átláthatatlanok a lottónyertesnek.

Nem érdemes semmi kockázatosba belevágni, csak azért, hogy a sok pénz még több legyen. (Magas infláció és kamatszintek mellett a minimális kockázatú állampapír még belefér.)

Költeni kell. Persze észszerűen. Nem növelni.

2023. jan. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
56%

7:

"Minek akarná eladni? Élni akar a hozamaiból. Pont az a jó benne, hogy nem likvid, nem veszi meg egyik nap és adja el 2 nap múlva 10% veszteséggel."


Mert azt írta, közben kiokosítaná magát. Ha ingatlanra költi a pénzét, akkor utána ha mondjuk ETF-et akar, drága és lassú lesz az ingatlan eladása.


Egyébként nem, nem túl jo diverzifikáció, ha van 5-6 ingatlanod, főleg ha egy városban vagy régióban. Sokkal több vele a kockázat, mint egy konzervatív portfolióval, ráadásul varhatóan kisebb a hozama is. Emellett a legtöbben nem számolnak amortizációval, így felélik a bérleti díjat. Tanulni is kellene az ingatlanhoz, nem csak úgy hopp belevágni.

2023. jan. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
74%
Állampapír hozna az első évben 16m*3=48mFt-ot, másodikban is 50-70mFt körül, lehet a 3. évben 60-80mFt körül, ha normalizálódik a helyzet meg lenne évi 15-20mFt kamat.
2023. jan. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!