Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Euró dollár árfolyam hogyan...

Euró dollár árfolyam hogyan alakulhat a következő hónapokban, illetve 5 év távlatában?

Figyelt kérdés

EKB tervezi emelni a kamatot, a FED viszont megállt, így az euró erősödni fog a dolláral szemben, jól gondolom?


Viszont Európa egyértelmű vesztese a háborúnak, az USA pedig nyertese, így években gondolkodva nem várható, hogy az euró tartósan nagyon erős lesz a dolláral szemben, nem?



2023. jan. 22. 23:15
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

"Jósolni nehéz, különösen, ami a jövőt illeti".


Ha ennek megítélésében mindenki egyformán gondolkodna, akkor csoda történne.

Lehetetlen. A csodák pedig kicsit várni kell.


Ha te meg tudod bizonyosságal ítélni, a befektetésre szánt pénzeszközökkel rendelkező emberek világszerte milyen arányban fogadnak a majdan bekövetkező politikai, gazdasági események hatásfokára és irányára a devizák iránti keresletet illetően, akkor a választ is megkapod a kérdésedre. Rajtad kívül senki nem tud annaál jobb válasz adni. Bízz magadban. Aztán nézd meg mit csináltál.

2023. jan. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mintha a Meteorológiai Intézettől kérdeznéd, hogy 5 év múlva milyen időjárás lesz.

Leggyakrabban az aktuális utolsó hír viszi rövid távon az árfolyamot. De a hosszabb trendet nem egy adott tényező befolyása alakítja! A brókerem rám szólt január elején, hogy shortoljam az EUR/USD keresztárfolyamot, mert erősödni fog a dollár, jó a megítélése az USA gazdaságának, és jönnek majd a gyorsjelentések is. Én meg néztem, néztem, de csak nem láttam megfelelő belépési pontot a shortra. Inkább a Nazdaq-ot longoltam meg. Ha már jó a megítélése az USA gazdaságának. 10900-tól 11800-ig tartottam a pozit, és nem mondanám mennyit kerestem vele, mert dicsekedésnek tűnne. Az EUR/USD meg azóta is emelkedik, szóval buktam volna vele rendesen.

2023. jan. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Következő hónapokban bármi lehet, de 5 éves távlatban én bőven 400 fölé tippelném.
2023. febr. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Itt egy részletesebb elemzés a témához kapcsolódóan:

https://www.youtube.com/watch?v=L38DdpaA7so

2023. febr. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!