Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy oldjam meg, hogy ne...

Hogy oldjam meg, hogy ne kelljen évente köröznöm az apát külföldön a külföldi családi pótlék miatt?

Figyelt kérdés

Az apa külföldön élő külföldi állampolgár, (magyarul sem tud), ezért gyermekem jogosult a külföldi családi pótlékra és kapja is havonta.(az itthon magyar csp-t levonják belőle, a különbözetet kapja)

A külföldi "csp szervezet", évente kéri TŐLEM, ill vizsgálja felül azt, hogy az apa hol él, hol adózik, mert értelemszerűen az az állam utalja a csp-t ahol adózik az apa.

(Magyarországon egyszer kell igényelni, es a gyerek kapja 18 éves koráig)

Ez miatt nekem évente kell körözni az apját, aki nem tart velünk kapcsolatot, mert több millios gyerektartási tartozása van már és azt hiszi lecsukatom, ezért bujkál előlünk.

Mindig nekem kell kinyomoznom hogy éppen hol él, és leadni az adatokat igazolásokkal együtt.

Mivel az apa gyakorta vált lakhelyeket munkahelyeket a külföldi államon belül, amiket velem sem ő, sem a szülei nem osztanak meg, ezért rettentően nehéz évente megtalálnom.

Es elegem is volt ebből hogy állandóan köröznöm kell évente.


Megoldásképpen azon gondolkodom hogy feljelentem gyerektartás nem fizetése miatt rendőrségen gyermekveszélyesztetés címen(a bíróság irányított a rendőrségre), hátha akkor nem nekem kell körözni mindig hanem hatóságilag megteszik ezt helyettem mások.


Vagy van vmi humánusabb ötlet?



2023. jan. 27. 09:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha EU-s országban él, akkor jelensd fel. Ha úgysem tartja a kapcsolatot a gyerekkel, akkor nem kell humánusnak lenni.
2023. jan. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De azért nem tartja csak a kapcsolatot mert attol fél ahogy beteszi ide a lábát már a határon lecsukják. Azt hiszi körözik gyt nem fizetés miatt.
2023. jan. 28. 06:02
 3/4 anonim ***** válasza:

"Hogy oldjam meg, hogy ne kelljen évente köröznöm az apát... ?"


"Azt hiszi körözik gyt nem fizetés miatt."


Össze-vissza beszélsz az egyik hozzászólásoddal ütöd a másikat mert teljesen ellentmondásosak. Mi az hogy azt hiszi hogy körözik? Akkor mégsem körözik vagy mi? Mert ha körözik akkor nem "azt hiszi" hanem "tudja" a megfelelő szóhasználat.


Legalább fontold meg mit írsz ha már hozzám hasonló hatalmas egyéniségeket megkérdeztél a témában! Halandzsára és a hülyeségre nem vagyunk kíváncsiak, ahhoz hogy érdemben segíteni tudjunk nekünk tények kellenek nem félrebeszélés!

2023. jan. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem körözi a rendőrség gyt miatt.

Én körözöm, én keresem én kutatom fel mindig.

2023. jan. 28. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!