Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mitől zuhan az arany ára?

Mitől zuhan az arany ára?

Figyelt kérdés
24 óra alatt 5%-ot esett!! WWHHYYYY????....

2023. febr. 3. 17:34
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

"Tehát valójában nem az arany értéktelenedett el, hanem csupán a pillanatnyilag értékesebb dollárodból többet tudsz vásárolni."


Szerintem egyértelmű is, de leírom másodszor is, hogy dollárban nézem, nem forintban. NEMZETKÖZI aranyáresés volt, nem magyarországi. Magyarországon csak 15 000 Ft-nyi esés volt egy kereskedőnél átmenetileg, míg 60 dollárt esett. A nemzetközi ár azóta is lent van, a magyar ár visszament, sőt, erősödött.

Nem tudnál megnézni egy aranyár-grafikont febr. 2-3-án?...

2023. febr. 7. 14:34
 12/14 A kérdező kommentje:

9: Shortolni?

Aranyat? Hogy?

2023. febr. 7. 14:35
 13/14 anonim ***** válasza:

@11


Jól láthatóan nem érted a dollár és az arany ára közötti összefüggést. Nem az arany értéke változott, hanem a dolláré.


"a magyar ár visszament, sőt, erősödött"

Igen, hisz a dollár erősödött mindenhez képest. A forinthoz képest is. Ez az oka annak, hogy "a magyar ár visszament, sőt, erősödött".


"Nem tudnál megnézni egy aranyár-grafikont febr. 2-3-án?..."

Naponta nézem, folyamatosan követem, hisz napi szinten kereskedek vele. Főleg skalp és daytrade. Néha swing, utóbbi három hónapban long; amikor annak van itt az ideje, akkor viszont short, hisz a pozitív előjelű napi kamat nekem dolgozik.


@12 Shortolni, igen. Ugyanúgy, mint bármilyen más tőzsdei instrumentumot.

2023. febr. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom ezt hol látod. Aranyba fektetni nem napokra, hetekre, hónapokra célszerű.

Nyáron gondoltam rá, hogy kellene aranyat venni. Akkor 1700 dodó környékén volt az ára. Most 1860. Nem nevezném zuhanásnak, pedig csak fél évet, azaz rövid távot néztünk.

Hosszú távon sem nevezném zuhanónak a tendenciát. 5 éve 1300 dodó alatt volt az árfolyama.

2023. febr. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!