Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a GYED letelte után a...

Ha a GYED letelte után a munkáltató nem tud foglalkoztatni mi jár nekem? Részletek lent.

Figyelt kérdés

2015 márciusa óta dolgozom az adott cégnél. 2016 decemberben született első gyermekem, vele 2018 decemberig GYED-en voltam. Azután visszamentem ugyanehhez a céghez dolgozni. Majd 2020 novembertől veszélyeztetett terhesként a második kisbabámmal táppénzen voltam egészen a születéséig, 2021 májusig. 2021 májustól ismét GYED-en vagyok.

Nagy az esély arra, hogy nem tudok visszamenni ugyanehhez a céghez dolgozni, mert nem tudnak pozíciót felajánlani. A kérdésem, hogy ilyen esetben, ha GYED után a munkáltató megszünteti a munkaviszonyom, mi jár nekem? Azt tudom, hogy az összegyűlt szabadságokat kivehetem. Felmondási idő, illetve végkielégítés jár ez esetben (úgy, hogy a 8 év alatt volt GYED-es időszak)? Illetve a felhalmozódott szabadságok kivételét a régi béremen, vagy új béren kell kiadniuk? (a garantált bérminimum meghaladta az akkori bérem).



2023. febr. 6. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Nem szuntetheti meg a munkaviszonyt, hiszen a gyed után még nyilván igénybe veszed a gyest is, tehát leghamarabb annak lejárta után mondhat fel.

Végkielégítés akkor jár, ha ő mond fel, tehát bele ne eggyezz a közös megegyezésbe.

2023. febr. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Végkielégítés mértéke attól függ, hogy melyik napon közli a felmondását a munkáltató veled. Addig a napig nézzük az előzmény munkaviszonyt. A végkielégítésre jogosultsági időbe beleszámít a gyermekgondozás miatti fizetés nélküli szabadság időtartama is.


"Felmondási idő, illetve végkielégítés jár ez esetben (úgy, hogy a 8 év alatt volt GYED-es időszak)?"

Felmondási idő mindig van, ha nem próbaidő alatti a felmondás, vagy nem azonnali hatályú felmondásról beszélhetünk (kirúgás).

Végkielégítést fentebb írtam.

A végkielégítés mértéke

a) legalább három év esetén egyhavi,

b) legalább öt év esetén kéthavi,

c) legalább tíz év esetén háromhavi,

d) legalább tizenöt év esetén négyhavi,

e) legalább húsz év esetén öthavi,

f) legalább huszonöt év esetén hathavi

távolléti díj összege.


"Illetve a felhalmozódott szabadságok kivételét a régi béremen, vagy új béren kell kiadniuk? "


Az aktuális béreden kell kiadni, hiszen ha kivennéd, akkor az aktuális béred alapján számolnák ki a rá eső bért. Ha az aktuális béred nem éri el a munkakörödre irányadó minimálbért vagy garantált bérminimumot, akkor arra a szintre fel kell emelni és az lesz az alapja a szabadságokra járó összeg kiszámításának.


"A kérdésem, hogy ilyen esetben, ha GYED után a munkáltató megszünteti a munkaviszonyom,"

Lesz rá oka? Ugyanis a felmondását köteles megindokolni. Lesz indok hozzá?

2023. febr. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Szemelyes indoka nem lesz ra, de mivel a ceg helyzete nagyon rossz jelenleg, kb. a tulelesert kuzd orszagosan, igy elkepzelhetonek tartom, hogy nem tudnam poziciot felajanlani majd. A varosban az iroda amelyikben en dolgoztam pl atkerult tevekenysegileg egy masik nagyvaroshoz.

2023. febr. 8. 18:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Értem, tehát akkor valószínűleg lesz olyan oka rá, ami szabályosnak/törvényesnek mondható.
2023. febr. 9. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!