Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vissza kell fizetnem a pénzt...

Vissza kell fizetnem a pénzt az ismerősömnek amit tőzsdére adott de elbuktam?

Figyelt kérdés
Jogilag és emberileg is érdekel. 60-40% profitban ban egyeztünk meg ami ment egy darabig majd sajnos nem úgy alakultak a dolgok ahogyan vártam és rossz tradek, piaci hírek stb miatt elbuktam. Az emberek azt mondják mivel nyerészkedésre adta a pénzt tehát nem nekem és én nem költöttem el így ne fizessem vissza a sajátomból, inkább adjam az árváknak vagy valami jótékonyságra ha már ennyire adakozni akarok. Persze ismerősöm most utál, követelőzik, fenyeget hogy legalább felét adjam vissza neki. Én elé álltam, bocsánatot kértem, minden papírt megmutattam hogy tényleg elment a tőzsdén tehát nem loptam el, nem éltem fel stb. Mit kellene tennem?
2023. febr. 17. 18:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
2 lúzer. :D
2023. febr. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem úgy hangzik, hogy kölcsönt adott és meg volt beszélve a visszafizetés menete. Hanem befektette a pénzét egy olyan "szerencsejátékba", ahol tisztában volt a vesztés lehetőségével, és ennek tudatában is pénzt adott rá. Ha ez így volt, nincs sok alapja a követelőzésre, ezzel nyugodtan lehet szembesíteni is. Jogilag azt csinál amit akar, te védve vagy - főleg ha van írásos bizonyítékod a dologról -, és ellentmondásban lenne saját magával. Ezzel a rendőrségre így nem fog menni, csak a szája nagy. Ha megunod, akkor fordíthatsz a szerepeken, hogy a következő fenyegetés után összeszeded az addigiakat ami elhangzott, és felnyomod.
2023. febr. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Vótmá, csak fordítva.
2023. febr. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2023. febr. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szép találat, tényleg ugyanaz a sztori csak fordítva. A kölcsön tényleg visszajár, és még lenne is miből, csak hajlandóság nincs. Akkor pl. minden egyes levágott ujjért lehetne pl. 1 milliót beszámítani, ha a pénz fontosabb mint az egészség.
2023. febr. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Tehát adott zsozsót, mint ha egy befektetési alapkezelő lennél. A sikerdíjad a profit 40%-a. Kérdés, hogy ez negatív profitnál is így van-e azaz a veszteség 40%-a téged terhel. Az alapkezelőknél nem szokott így lenni de ti szerintem nem papíroztátok le rendesen, szóval szó szerinti értelmezésben igen, terhel a (negatív) profit 40%-a.


Ő most úgy döntött, hogy kivonja a tőkéjét. Ha az eredeti összeg x%-a maradt meg, akkor ezt ki kell fizetned neki + ezt is: 40% * (100-x)% * eredeti összeg.


Vagyis ha ő eredetileg 1000 forintot adott tőzsdézni, és ebből 200 forint maradt, akkor ki kell fizetned a 200 forintot plusz a 800 forintos veszteség 40%-át, azaz 320 forintot, mindösszesen 520 forintot.


Jogos a követelése hogy az eredeti tőkéje felét fizesd ki neki.

2023. febr. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként csak bankok és befektetési szolgáltatók fogadhatnak el betétet, vezethetnek értékpapírszámlát ügyfeleik javára, te egy illegális tevékenységet folytattál, amiért az MNB sokmilliós felügyeleti bírsággal bazhat oda neked.
2023. febr. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Emberileg, attól függ szó szerint mi szerepelt a megállapodásban, akár írásba foglaltátok akár nem. Oké hogy tőzsdére adta, és ő is vállalta a kockázatot, de erkölcsi szempontból nagyon nem mindegy hogy azt mondtad neki hogy

"Figyelj öcsém, adj xy összeget, felrakom a tőzsdére, aztán lehet hogy meggazdagszunk. De csak annyit adj amit nem fáj ha elbuksz, mert elég lutri."

Vagy pedig azt hogy "Ez egy tuti biznisz, kitatláltam egy új tőzsdei módszert, nulla kockázat biztos hozam"

Előbbi esetben így járt, utóbbiban jogosan követeli a pénzt és érzi azt hogy átverted (bár tudom, sokan ekkor is azt mondják hogy "aki hülye haljon meg" és aki ennyire naív az megérdemelte hogy bukjon, ebben is van igazság).


Jogi szempontból pedig méginkább attól függ szó szerint mi szerepelt a megállapodásban. Azt biztos, hogy ha feljelent téged, akkor függetlenül attól hogy ennek a konkrét veszteség vagy nyereség lett a vége, te jogosulatlan pénzügyi tevékenységet végeztél, ami akár szabadságvesztéssel is büntethető.

2023. febr. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Privátban leírta, hogy kölcsönszerződést kötöttek ügyvédi ellenjegyzéssel.
2023. febr. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
59%
9: Ha van közjegyzői záradék is, akkor végrehajtatható már most.
2023. febr. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!