Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Grafikus vagy...

Mit tegyek? Grafikus vagy programozó lehetnék?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy jelenleg egyetemen tanulok programozónak, de érdekel a grafikai pálya is.

Már nem akarom otthagyni az egyetemet, mert nagyon sokat tanultam, hogy eddig eljussak és egy programozónak nyilván a fizetése is magasabb, mint egy grafikusnak.

Mindkettőt szívesen csinálom, de az alkotás mindig jobban érdekelt. Már kiskoromtól festek és hobbiként szoktam tevékenykedni illustratorral, photoshoppal.


Megérné egy ilyen nagy váltás? Van elég nagy piaca a grafikusoknak is?

Vagy hagyjam még inkább hobbinak?



2023. febr. 19. 05:45
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Esetleg van olyan munka, ahol mindkettővel foglalkozhatnék?
2023. febr. 19. 05:49
 2/14 xKakashix ***** válasza:
63%

Pont ezen gondolkozom én is.. Én a programozást egyáltalán nem kedvelem, a grafika mindig is közelebb állt hozzám, viszont mégis elgondolkodtam a programozáson a pénz miatt ahogy írtad is. Ugyanakkor nem tudom, hogy elég motiváció lenne e a pénz, hosszútávon nem hiszem, hogy jó lenne olyan területen dolgozni amit nem kedvelek. A grafikával meg az indulás lenne nehéz.

Végső soron szerintem azt válaszd ami közelebb áll hozzád és hosszú távon jobban el tudod magad képzelni benne.

2023. febr. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A programozást sem utálom, csak kevésbé szeretem. Bár leginkább a procedúrális ami tetszik, de nagyon úgy tűnik, inkább az objektumelvűre van igény.
2023. febr. 19. 12:56
 4/14 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van a kettőnek közös halmaza. Szerinted a számítógépes grafikákat kik csinálják? A játékok és egyéb grafikus programok látványát vajon kik programozzák le? Az is egy fajta grafika, hogy menüket, grafikus felületeket tervezel, UX design ismerős fogalom?


Annak sincs semmi akadálya, hogy a programozói munka mellett hobbiból alkoss festményeket, grafikákat - akár bevételt is termelve vele.


Önmagában a grafikusi munka nagyon nehéz megélhetés, hatalmas a túlkínálat belőle, ezért nagyon alacsony az árfekvése. Ahhoz, hogy igazán jól meg tudjon valaki élni belőle, nagyon jónak is kell lenni, de ez még önmagában nem elég, az üzlethez, önreklámhoz, vállakozás működtetéshez is nagyon jól kell érteni. Persze ha szabadúszóként akarsz programozó lenni, akkor legalább ennyire jól jönnek ezek a képességek. Mivel azonban programozókból sokkal nagyobb a kereslet, mint a kínálat, ezért kevésbé vagy rákényszerítve, hogy üzletileg jól menedzseld magad. A kereslet komolyabb menedzselés nélkül is könnyebben felszív minden alkalmas munkaerőt.

2023. febr. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Amennyit tudok a UX designról az a része annyira nem vonz, nem látok benne annyi kreativitást. Inkább karaktereket, tájakat, elvontabb dolgokat szeretek készíteni, de gondolom ezzel már tényleg nincs metszete a programozásnak. Frontendnél hallottam, hogy néha a frontendes csinálja a grafikát is, de gondolom az sem egy kifejezetten kreatív munka.

Úgyhogy lehet marad a hobbi szint, mindenesetre behívtak grafikus állásinterjúra, elmegyek oda és ha felvesznek akkor szívesen elvállalom.

2023. febr. 19. 21:24
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Addig oké, hogy te "inkább karaktereket, tájakat, elvontabb dolgokat szeretnél készíteni" grafikusként, csak a kérdés az, hogy ki az, aki fizetni akar neked ilyen képekért.


Általában amelyik cég főállású grafikus alkalmaz, annak nem "karakterek és tájlépek" szoktak kelleni, hanem szórólapok, plakátok, termék csomagolások.


Vagy megtanulod élvezni azt a munkát, amiért hajlandók neked fizetni, vagy felépíted a saját üzletedet és megtanulod megtalálni azt a közönséget, aki hajlandó is fizetni azért, amit neked kedved can csinálni.

2023. febr. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Azokra a grafikákra gondolok, amik az interneten futnak illustration néven, gondolom azokat is megrendelésre csináljak, nem azért, de egyszerű szórólapokhoz, plakátokhoz nem kell túl nagy hozzáértés, meg egy bonyolultabbat is meg lehet csinálni egy óra alatt InDesignban.
2023. febr. 20. 02:48
 8/14 anonim ***** válasza:

Próbáld meg kitalálni, hogy ki és miért akarna neked azért fizetni, hogy olyasmit csinálj, amit te szeretnél (ezt hívjak célcsoport keresésnek). Aztán, ha már tudod, hogy ki az, már “csak” meg kell győznöd, hogy pont neked akarjon érte fizetni.


Mondjuk nem árt, ha a képességeid demonstrálásaként fel tudsz mutatni néhány olyan saját grafikát, amit csinálni tudsz - és ami olyan is, amit ő szeretne.

2023. febr. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az is egy megoldás, ha egyetem után elvégzel egy grafikus vagy illusztrátor okj-t.


Ahogy elnézem, neked a illusztrátorság feküdne jobban a kettő közül, ahhoz meg azt tanácsolom, hogy fejleszd a rajztudásod, készíts sok tanulmányrajzot, a helyes perspektíva ábrázolást megtanulni (kockológia), anatómia is nagyon fontos.


A #7-re reagálva pedig igenis kell szakmai hozzáértés, ha igazán professzionális, minőségi szintű produktum a cél. (Nyilván nem a laikus "Photoshophuszárok" esztétikai környezetszennyezéseit kell alapul venni.)

2023. febr. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Igen, de az a szakmai hozzáértés nem túl bonyolult, pl lehet gányolni egy InDesignal is, ha valaki szabadkézzel dolgozik szerkesztés helyett, de egy InDesignet 2 nap megtanulni ha valaki odateszi magát.

Photoshopban már több a hibalehetőség, de annyi tutorial video van, hogy ahhoz kell érteni, hogy valaki ne tudjon megcsinálni valamit.

Egyébként jelentkeztem egy webdesigner pozícióra, ahol mondták hogy kifejezetten előny ha van programozási tapasztalatom, és elküldtem pár munkám, majd kiderül mi lesz.

2023. febr. 24. 01:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!