Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Grafikus vagy...

Mit tegyek? Grafikus vagy programozó lehetnék?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy jelenleg egyetemen tanulok programozónak, de érdekel a grafikai pálya is.

Már nem akarom otthagyni az egyetemet, mert nagyon sokat tanultam, hogy eddig eljussak és egy programozónak nyilván a fizetése is magasabb, mint egy grafikusnak.

Mindkettőt szívesen csinálom, de az alkotás mindig jobban érdekelt. Már kiskoromtól festek és hobbiként szoktam tevékenykedni illustratorral, photoshoppal.


Megérné egy ilyen nagy váltás? Van elég nagy piaca a grafikusoknak is?

Vagy hagyjam még inkább hobbinak?



2023. febr. 19. 05:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

A grafikusi szakma első sorban nem a programok használatáról, hanem szemléletről, látásmódról, gondolkodásmódról szól. Vizualis kultúra, képi kommunikáció, jelrendszerek, színelmélet, tipográfiai ismeretek.

Az csak a vizualis jelnyelv megismerése után jön, hogy a programok segítségével ezeket hogyan lehet megvalósítani.

2023. febr. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztában vagyok, de ha valakinek nincsenek meg ezek az ismeretei, valószínűleg nem is jelentkezne grafikusnak. Szerintem én minden fontos ismerettel rendelkezem.
2023. febr. 24. 12:59
 13/14 anonim ***** válasza:
42%
Remek. De kis tutorial videókból sosem szedsz össze annyi és olyan szintű szakmai tudást és gyakorlatot, mint akik évekig célzottan és intenzíven tanulják, ahogy a 11 is írta. Ne degradáljuk már le a szakmát, ha kérhetem.
2023. febr. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Ki beszélt tutorial videókról?

Azért ne túlozzuk el, nem a világ nehezebb szakmájáról beszélünk.

Gyakorlás kérdése az egész, ellentétben a programozással, ahol fontos a futási idő, hatékonyság, jó tervezőkészség és matematika.

Voltam színtanon, rajz festés és képalkotáson, grafika 1en és most fogom felvenni az ábrázoló geometriát. Eddig mind nevetségesen könnyű volt, pedig ezek is egyetemi tárgyak, ellentétben infó karon vér hugyozok a kettes analízisért, diszkrét matekért, objektumelvűért, imperatív programozásért, stb...

2023. febr. 25. 03:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!