Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Végrehajtás költségeivel...

Végrehajtás költségeivel kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon régi követelésem (magánszemélyként) egy másik magánszeméllyel szemben, még évekkel ezelőtt indítottam ellene végrehajtást (azóta már sikerült némi visszatérítést kapnom). Ma jött egy levél, hogy közöljem a követelésem pontos összegét "tőke, kamat, költségek megbontásban". Ez mit jelent? Nekem bank vagyok, nem tudom milyen tőkére, kamatra, költségre gondol.

2023. febr. 20. 12:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én fizetési meghagyással intéztem ezt el. Szerencsére nem jutottunk el a végrehajtásig, de egyrészről azt olvastam róla, hogy a végrehajtónak meg kell előlegezni a költségeit, munkadíját, stb. amit majd az adósra terhelnek és akkor visszakapod. Másrészről, meg kell mondanod hogy mennyivel tartozik neked, mennyi pénzt hajtsanak be. Ha sok év eltelt akkor kamatot is tehetsz rá, ami kb. azonos a banki kamatokkal, de pontosabbat nem tudok. Azonkívül ha bármilyen plusz költség felmerül azt bele lehet írni, nekem pl. be kellett fizetni egy 8000 Ft-os illetéket a kérelmemhez, azt is hozzáadtam a tartozás mellé. De legegyszerűbb ha el tudsz menni személyesen megbeszélni vagy felhívni telefonszámon őket, biztosan adtak elérhetőséget.
2023. febr. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tőke egyenlő azzal az összeggel, ami miatt indítottad a végrehajtást. (vond le belőle azt, amit már kifizettek)

Kamat: vannak a neten különböző kamat kalkulátorok. Beírod a pénzösszeget meg az időpontokat és kiválasztod, hogy a jegybanki alapkamattal számoljon. Pl. 1 millió Ft 2020.01.01-én lett volna esedékes, akkor a mai napig kiszámolja neked a kamatot, de itt is vedd figyelembe azt az összeget, amit már megkaptál.

Költség: ha volt költséged a végrehajtás megindításával kapcsolatban, akkor azokat számold össze.

2023. febr. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 NTBS ***** válasza:
Úgy csináld, ahogy a 2-es írja.
2023. febr. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a végrehajtónak sikerül valamiből behajtania összeget, akkor törvény alapján van kielégítési sorrend.

Először mindig a végrehajtás költségei jönnek, minden más utána a törvényben meghatározott sorrendben.

Azért is kell tőke, kamat, költségek megbontásban felsorolni a követelésed.

Az alapján felosztási tervet készít a végrehajtó, amiben meghatározza, hogy kinek mennyi jut a behajtott összegből.


Ha például kölcsönt adtál valakinek, évi 10 % kamatra, akkor nyilván a tőkére a 10 % kamatot felszámolhatod, és követelheted rajta.

Ha nem határoztatok meg kamatmértéket, vagy egyébként kamatmentesen nyújtottad a kölcsönt, akkor is jogod van a Ptk-ban meghatározott kamatot felszámolni arra az összegre, amivel késedelembe esett.

2023. febr. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!