Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha utalok egy családtagomnak...

Ha utalok egy családtagomnak 1 millió forintot,akkor azért kérdezősködhet nála a bank?

Figyelt kérdés
ha pl neki havi 200-300 ezer forint megy a számlájàra,és én utalok neki 1 millió forintot,azért kérdezősködhet a bank,hogy ezt miért,meg ki utalta,stb?vagy ez annyira kis összeg,hogy nem fog szemet szúrni senkinek?

2023. márc. 2. 22:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Ekkora összeg senkit nem érdekel
2023. márc. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Kutyat nem erdekli 1 millio forint.
2023. márc. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem is az összeg a lényeg, hanem a gyakoriság. Ha minden héten más számláról utalnának neki 1 milliót, az már gyanúsabb. Egyébként semmit nem látsz abból ha a bank "gyanúsnak tart". Ugyanúgy beenged lépni, semmit nem veszel majd észre abból, ha esetleg már hetek óta figyelik a dolgaidat.
2023. márc. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
egyszeri dolog lenne csak. kellene 1m kp gyorsan,és ő oda adná nekem,én meg elutalnám neki
2023. márc. 2. 22:43
 5/11 anonim ***** válasza:
senkit nem érdekel
2023. márc. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Akár az 5x -ösét is elutalhatod, írd be közlemenybe pl hogy kölcsön, és senkit nem érdekel.
2023. márc. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

vagy ajándék, hozzájárulás a gizike bulijához... kutyát nem érdekli.

lehet hogy a te oldaladról rákérdez a bank, hogy tudsz e róla hogy elment valahova egymilliód, te voltál-e az, de igazából nem tudom mennyi pénz felett csinálnak ilyet.

2023. márc. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%

"ő oda adná nekem,én meg elutalnám neki"


Ennek eléggé pénzmosás szaga van ám...

2023. márc. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
És a kp felvét drágább, mint az utalás költsége?
2023. márc. 3. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A joga megvan hozzá, hogy nyilatkoztassa az ismerősöd, hogy mi az összeg forrása (pl pénzmosás megelőzési okokból), de ennek a valószínűsége ilyen "kis" összegnél elenyésző.
2023. márc. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!