Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy napelemes céggel kivitelez...

Egy napelemes céggel kiviteleztettem és sorozatos problémáim adódtak (hiányos terv, egyéb admin gondok, hibás teljesítés, panaszkezelés rendkívüli elhúzódása), milyen felügy. szerv által tudnám eljárás, vizsgálat alá vonatni őket, mint magánszemély?

Figyelt kérdés

Hogyan indítható ilyen eljárás?

Fokozottan kérek mindenkit, hogy negatív, kioktató, trollkodó, kiröhögő válaszokat ne!

Sajnos nem találok sehol erre megfelelő válaszokat és egy hosszan húzódó, idegőrlő ügyről van szó, segíteni akaró, jószándékú embertársaim, hajrá! :)



#hibás teljesítés #Cégfelügyeleti eljárás #Céges mulasztások #Cég jogszerűtlen eljárása #Cégek felügyeleti szerve #Nem megfelelő fogyasztói panaszkezelés
2023. márc. 3. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:
2023. márc. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ és hogy nem trollkodás volt.

Azt kihagytam, hogy nem bírósági procedúrára gondoltam, első körben békéltető testületi eljárást tervezek kezdeményezni, de a lényeg, hogy nem tudom, milyen felügyeleti szerve van ezeknek a cégeknek és hogyan hívhatom fel a figyelmüket ezen hibákra.

2023. márc. 4. 06:59
 3/7 A kérdező kommentje:

A békéltető tárgyalás egy külön dolog, ezzel párhuzamosan vagy ehelyett szeretném, mint egy fogyasztóvédelmi ügyet, csak nagyobban. :)

A fogyasztóvédelmet már hívtam,ők is a békéltetést és a bíróságot javasolták.

2023. márc. 4. 07:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Kicsit tévedésben vagy.

Sem a fogyasztóvédelem sem a békéltető testület nem rendelkezik szakértővel akit mondjuk adott helyre "kiszállítanak" és díjmentesen felmérést végez, mert hát honnan tudná másképpen mi jó, mi rossz, mennyiben tér el a tervtől.

És a Te eseted csak egy szakterület, ugyanígy kellene autószerelő, villanyszerelő, és így tovább a végtelenségig.

Sejtheted, hogy nincs.

Viszont a bíróság adott esetben kirendel szakértőt, aki (sejtheted) horribilis pénzért (100e-k) szakért...

Amennyiben Te nyerted a pert, azt is behajthatod a kivitelezőn.

((Tudod hány év ez?) Nem vicceltem..

2023. márc. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A fogyasztóvédelem termékekkel foglalkozik, azért írtam, hogy "nagyobban". Tehát a kivitelezések már nem tartoznak a hatáskörükbe.

A békéltetőnek meg jogi fogalmak tisztázása az egyik feladata.

Tehát hogy szembesítse a pl. hibásan teljesítőt a -jogi nyelven tolmácsolt- kötelességeivel.

Felülvizsgálat alá csak akkor vonható a cég, ha pl. bírósági eljaras keretében az ügy nem tisztázható.

Ezeket sikerült előzetesen és azóta megtudjam.

2023. márc. 27. 23:16
 6/7 A kérdező kommentje:
Az elhúzódással risztában vagyok
2023. márc. 27. 23:17
 7/7 anonim ***** válasza:

"Tehát hogy szembesítse a pl. hibásan teljesítőt a -jogi nyelven tolmácsolt- kötelességeivel."

Hibásan teljesítés: a Te állításod szerint a kivitelezó hibásan teljesített.

A kivitelező állítása: nincs hibás teljesítés, csak irreális elvárások a rendszerrel és működésével kapcsolatosan, amely a szerződés szerint készült el.

Na itt jön a bírósági szakasz, ha nem tudtok dűlőre jutni.

2023. márc. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!