Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi borravalót illik adni...

Mennyi borravalót illik adni a futárnak?

Figyelt kérdés
2023. márc. 6. 16:35
 1/9 anonim válasza:
26%
szerintem kb. 500
2023. márc. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
0, ez a munkája, erre kapja a fizetését.
2023. márc. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
én 100-200 Ft-ot szoktam ha nem suttyó. Az 500 kicsit soknak tűnik.
2023. márc. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

Ha panelban laknék és a futár az ajtómig felhozná a kaját 500Ft-ot kapna, se nem többet, se nem kevesebbet, ez így teljesen korrekt.


Ha mondjuk berendelnék két heti kaját és azt kéne felhoznia, akkor a rendelés összegének a 10%-kát odaadnám neki, tekintve hogy legalább 40kg-ot fel kellett hurcolnia az ajtómig. Szóval 3.000Ft körül adnék ebben az esetben.


Ha előre felhív és mondja hogy pontosan mikor jön, esetleg késik és közli hogy mikor érkezik, akkor szintén 500Ft-ot adnék neki borravalóként, mert korrektül felhívott hogy ekkor jön, nem kell feleslegesen 2 órán keresztül várjam hogy 9-11 között majd jön valamikor. Ha késik, de közli hogy mikor jön körülbelül akkor is adnék borravalót, mert tájékoztatott.


Én MPL-nek viszont soha többé nem adok semmit. Közlik velem SMS-ben, hogy 11-14 óra között várható a kiszállítás, 14:30-kor jön a futár, de úgy hogy még meg sem áll, már dudál hogy menjek ki. Kimentem, adtam 500Ft borravalót, mert én mindig ennyit szoktam, nem is köszönt, de még a borravalót sem köszönte meg és már ment is. Értem én hogy siet, de nem képes a kölcsönös tiszteletre, pláne hogy az én szememben ezzel minősítette az egész MPL-t.


Szóval szerintem 500Ft, abban az esetben ha korrekt a futár. Ha pedig valami kihívás elé lett állítva, akkor ennél több.

2023. márc. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

Alapvetően a másodiknak van igaza, a futár a munkáját végzi, azért fizetik, hogy kivigye neked a kivinni valót.


Illeni akkor illik borravalót adni, ha a minimumnál többet tesz.

2023. márc. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Én a legritkább esetben szoktam csak borravalót adni. Pl. ha nem jó a lift és mégis felhozza a cuccot, vagy ha pocsék idő van odakint.
2023. márc. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kikerekítem tudja a fszom attól függ mennyiért rendelem azt a szart amit megzabálok. 2700-nál nem kérek vissza 3000-ből
2023. márc. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha van szállítási díj, akkor nem adok semennyit.
2023. márc. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyszeri alkalomnál általában 300 ft-ot. Rendszeres ebéd-kiszállításnál, ahol hetente fizetek, kb, 500-zal többet szoktam adni a végösszegnél.
2023. márc. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!