Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy kereskedő letilthat a...

Egy kereskedő letilthat a terminálján bizonyos bankok által kibocsátott kártyákat?

Figyelt kérdés
Érdekelne az elvi és a technikai lehetőség is. Van-e erre valamilyen törvényi szabályozás? Technikailag megoldható-e ez egyáltalán egy terminálon. Ugye mikor kommunikál a kártyával akkor elvégez mindenféle ellenőrzést, hitelesítést. Ekkor vajon azonosítja a bankot is és ha az le van tiltva akkor elutasítja a tranzakciót? Pl valaki nem akarja a boltjában elfogadni az erste bankkártyáját akkor megteheti hogy tiltja azt, de az otp kartyát meg elfogadja (hiába ugye mindkettő visa vagy mastercard)?

2023. márc. 14. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
21%
Nem teheti meg. Es nem is tudja megtenni. Sot nem is fogja megtenni senki
2023. márc. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi alapján tiltana le 1 OTP-s kártyát? Amúgy vannak olyan kártyák amiket itthon nem lehet használni. De ezek általában afrikai országokból valók. Bár én láttam olyan boltot is ahol America Express kártyát nem fogadtak el. De kizártnak tartom,hogy a nagy bankok kártyáit (OTP, Erste, CIB stb) letiltaná bármelyik vállalkozás itthon.
2023. márc. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Technikailag képes rá a pos, de nem tudom hogy alkalmaznak e ilyet.
2023. márc. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igazából onnan merült fel a kérdés, hogy utaztam a wizzairrel és amikor az előttem ülők fizetni szerettek volna egy revolut kártyával azt mondta a hölgy hogy mivel online bankkártya (tudom helytelen megfogalmazás) nem fogadja el a terminál (azt nem tudom tényleg megpróbálta-e vagy csak meglátta a feliratot és adta is vissza ezzel az indokkal).


Plusz külföldön jártam úgy már én is hogy egyik kártyával nem tudtam fizetni a másikkal pedig igen. Amit például egy hollandia esetén megértek mert ott az egész országban nem igazán fogadják el a visa, mastercardot. De mikor ki van teve az elfogadó matrica a gépre, előttem fizetnek egy valamilyen bankkártyával aztán az enyémet nem fogadja el akkor csak valami ilyesmire gondolok hogy valahogy tudnak szűrőket állítani a terminálokon.

2023. márc. 15. 11:28
 5/6 BeefEater ***** válasza:
100%

Itt nem az alapján fogadják vagy utasítják el a kártyát, hogy melyik bank bocsátotta ki. Vannak olyan bankkártyák, amit csak on-line lehet elfogadni. Az on-line itt azt jelenti, hogy a terminálnak kell tudnia kapcsolódnia az ő bankjához. Repülőgépen ez általában nem működik, úgyhogy az ilyen kártyákat elutasítják.

Ha dombornyomott kártyád van az biztosan működni fog.

2023. márc. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mikor olvasgattam róla úgy értelmeztem, hogy ez a pos termináltól függ el tudja-e végezni offline is a hitelesítést vagy nem. De valószínű ez a megoldás köszi.
2023. márc. 19. 06:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!