Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A vagy B opció? (Lent)

A vagy B opció? (Lent)

Figyelt kérdés

16 vagyok szóval ne kezeljetek úgy mint akinek jobban kéne értenie hozzá. Röviden annyi hogy 18 évesen lesz másfél millió forintom és amíg továbbtanulok be szeretném fektetni.


A, Mindet állampapír

B, 1/3 S&P 500

1/3 Osztalékfizető részvény

1/3 állampapír


Ha van más ötlet elfogadom.

+ Tisztában vagyok azzal hogy addigra sokat fog valtozni a gazdasági helyzet,de kíváncsi vagyok hogy mások szerint melyik lenne jó választás.



2023. márc. 26. 21:07
A kérdező szavazást indított:
A
B
C(leírtad)
12 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
Jelenlegi helyzetben és állampapírban tenném, de amúgy hosszútávon inkább a B opció mellett döntenék
2023. márc. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%

Amíg nincs meg az első 10 milliód,addig teljesen jó, ha csak állampapírod van.

Ha lakásönerőt akarsz összerakni, akkor pláne.

Ilyen összegnél fontosabb a biztonság, mint a hozam.


Ha érdekel a tőzsde, akkor nem feltétlenül kell megvárnod az első 10 milliót, ha pár százezret kockára akarsz tenni, azt beteheted előbb is a tőzsdére, de akkor arra úgy tekint, mintha nem lenne. Akkor átéled a saját pénzeddel a tőzsdei ingadozást és kiderül, hogy mennyire bírod.

2023. márc. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

90-95% allampapir

5%-10% reszveny


Ha jol beleasod magad a temaba mire megkapod a penzt akkor 10% reszveny.

2023. ápr. 20. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!