Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Állásinterjún be merjem...

Norcsa789 kérdése:

Állásinterjún be merjem vállalni hogy felépülő alkoholbeteg vagyok?

Figyelt kérdés

Ugyebár az életrajz tele van üres évekkel, amik bizony ivászattal teltek főleg. Itt két lehetséges forgatókönyv van. Vagy elkezdek mindenfélét kamuzni mindenféle nem létező munkahelyről, hogy itt meg ott dolgoztam, hajón szolgáltam, bejelentés nélkül melóztam, stb.


Vagy veszek egy mély levegőt és elmondom hogy igen, alkoholista vagyok, ittam. De változtatni szeretnék, józanodom. Vissza szeretnék illeszkedni a társadalomba. Nem akarok hazudni a múltamról, vállalom magam.


Nagyon meredeknek érzem a második forgatókönyvet, viszont hiszek benne hogy az őszinteség mégiscsak jobb mint a hazugság. A hazugságok úgyis csak újabb hazugságokat szülnének.


Szóval ha elkezdenek kérdezgetni azokról az évekről be merjem vállalni a szenvedélybetegségemet?


2023. ápr. 16. 13:45
 1/10 anonim válasza:
80%
Ha nem dolgoztál,miből ittál?
2023. ápr. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az teljesen mindegy miből ittam. Amúgy félretett pénzből meg segélyből.
2023. ápr. 16. 13:49
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Alapból az őszinteség híve volnék, DE! Ez egészségügyi probléma. Nem vagy köteles részletezni. Már azzal többet mondasz, mint amit joguk van tudni, hogy "egészségügyi problémára" hivatkozol. Ettől függetlenül őszintén remélem, hogy már munkaképes vagy, mert minden egyes elszúrt lehetőséggel csak mélyebbre fogsz csúszni. Drukkolok, hogy sikerüljön.
2023. ápr. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%
Igen Balázska, feltétlen! A burger forgatásnál ez kifejezetten előny.
2023. ápr. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Revolúcióbiológus ***** válasza:
100%
Persze. De csak ha a cég is elárulja, hogy ők meg amúgy csődközeli állapotban vannak.
2023. ápr. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A volt főnökömnek 50 éves korára már durván látszott a fején hogy amolyan otthoni zugivó, viszont mivel a munkahelyen mindig színjózanul jelent meg és remek szakember volt, ezért az alkoholizmusa soha nem is volt téma hivatalosan, persze az hogy beosztottai mit suttogtak a háta mögött az más téma.

Szóval a magad mögött hagyott alkoholproblémáidat szerintem kezeld továbbra is magánügyként, ez nem tartozik a munkáltatóra.

2023. ápr. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szép dolog az őszinteség, és nagyon meg is fogják köszönni, meg szépen fognak rád mosolyogni, de aztán nem fognak felvenni.

És ahogy a 6-os írta, ha a munkavégzésedet nem befolyásolja, akkor nem kell róla tudniuk.

2023. ápr. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ilyet soha nem szabad bevallani, átlag helyre soha nem vesznek fel, ha ezt a témát érinted, maximum valahová, ahol direkt rehabilitáció folyik.


Találj inkább ki valami kamut, (pl. hajóztál felszolgálóként, vagy világkörüli út, vagy hasonló hülyeség) és/vagy kicsit játsszál a dátumokkal, hogy nem legyenek nagy gap-ok.

2023. ápr. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%
Szerinted a munkáltató lelkizil magában, hogy bevalljam e a felvételizőnek, hogy valójában csak az első pár hétben vagyok képes normális lenni az újakkal, utána átmegyek pszihopata f@szba. Le fogom húzni és átb@szni ott ahol csak tudom és valószínüleg pokollá zeszem majd a mindennapjait.. hát nem hiszem! A munkáltatók nagy része számító, hazug sz@rházi. Sajnos sok munkahelyes tapasztalat részemről és párom részéről is. Szóval hazudj, titkolózz és sz@ard le őket magasról, mert ők is ugyezt teszik veled!
2023. ápr. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem kell külön beszélni róla. De ahogy a #6-os kommentelő is mondja, egy tapasztalt ember messziről látja rajtad, hogy szétittad az arcodat. De ha ez a munkádat nem befolyásolja, akkor nem fog foglalkozni vele. És a próbaidő után is maradhatsz...
jan. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!