Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Árultok magánszemélyként...

Árultok magánszemélyként bármilyen "kacatot" is azóta, hogy ennyire nem ér semmit a FT?

Figyelt kérdés

Könyvek, címkés márkás ruhák, dekortágyak stb.

Vannak ritka könyveim felttem nem túl baráti áron. Erre kiakadt pár idióta, hogy pofátlan az ár, mert neki soknak tűik a nulla, de arra nem gondol, hogy mi mennyi a boltban.

1 db mozzarella akciósan 500Ft.

Egy ideje semmit nem hirdetek, mert nem éri meg eladni.


2023. ápr. 19. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ugyanúgy hirdetek, többnyire ruhákat. (Gyerek ruhákat is)

Ugyanúgy elkelnek, nyilván nem gazdagodok meg rajta, de nem is ez a cél! Sokkal inkább, hogy ne foglalja a helyet.


A könyv az persze megint más (számomra).. nekem is rengeteg van, én alapvetően is (sajnos) ragaszkodom hozzájuk, de azokat tényleg nem igazán éri meg jelenleg eladni. Mint vevő is érzem, hogy van néhány, amit sajnos nem engedhetek meg magamnak. Ilyenkor általában ekönyvben veszem meg, ha nagyon érdekel, de az nem olyan. :(

2023. ápr. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A ruppótlan magyar elég erőteljesen ár érzékeny.

Használt cuccokhoz is úgy állnak hogy akkor "reális" nekik az ára, ha durván az eredeti vételár alatt van.


Felteszel egy gyakorlatilag újszerű állapotú könyvet a netre, ami újonnan több ezer Ft, 1000Ft feletti áron rá se néznek. Felteszed 6-800Ft-ért talán elviszik.

2023. ápr. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Talán nem fb marketplace meg jófogás volna a könyveknek a jó piactér. Vaterán is akad proller, de nem olyan hiperaktívak. Nyilván olykor bele lehet botlani, de annyitól nemigen fordul meg a fejedben, hogy be is fejezed a dolgaid eladását. Hardverapró ilyen még, ott még ritkább a nagyeszűsködés. Amikor meg nyomatja valamelyik, arra azért legalább fél füllel érdemes hallgatni is. De a rezervátumokban is nyugodtan lepattinthatod azzal, hogy tegyen ajánlatot, ha érdekli, de ne kotnyeleskedjen a nagyok dolgába, ha azt se tudja, mi van az orra előtt.
2023. ápr. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Magyarországon nagyon debil a használt piac. Aki árul az az új bolti ár felett árulja a dolgait (pl. egy adott monitor a boltban 100 000 ft, ő meg ugyanazt árulja használtan 130-ért). A másik oldal mikor fröcsögnek hogy túl drága. Meg amikor nem akarnak utalni, hanem küldd utánvéttel. Na azt soha.

Annyira sok a gyökér hogy a pár ezer forintos dolgokat inkább kidobom a kukába minthogy áruljam.

2023. ápr. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!