Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elöszőr használom a vintedet,...

Elöszőr használom a vintedet, vásároltak tőlem. Ez így rendben van?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Először használom a vintedet, és egy lány meg is vette az egyik termékemet. Az egyenlegemre függőben fel is került az 5000 Ft, viszont szállítási címet meg semmit nem adott meg, annyit írt hogy "szia, köszönöm." Nem használtam még foxpostot sem, de ugye kaptam szállítási kódot amivel majd be kell raknom az automatába a csomagot.

Nem akarok értetlenkedni, csak olvastam hogy sok a csaló és szeretnék biztosra menni. ( A lánynak csak profilképe van, se terméke, sem értékelése nincs)

Ezek alapján a vásárlóm valós, és feladhatom a csomagot?

Köszi a válaszokat!



2023. ápr. 30. 17:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Igen, 3lküldheted a csomit. A kódot használdy és kész. Ezért van az app, hogy kidnen más t megcsianljon 3jylett3d.
2023. ápr. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
7%
A legegyszerűbb dolog ráírni és egyeztetni még egyszer a szállítás feltételeit (esetleg a profilját megnyitva kellene látnod, ezért nem adta meg külön?). Amit írtál még nem utal csalásra.
2023. ápr. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
15%
Sohasem adok fel addig csomagot, amíg nincs a számlámon a vételár és szállítási költség együttes összege.
2023. ápr. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%

#3

"Sohasem adok fel addig csomagot, amíg nincs a számlámon a vételár és szállítási költség együttes összege."

A Vinted nem úgy működik.

2023. ápr. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
9%
#3. Sosem fizetnek azért, amit nem adtál fel! Végem!
2023. ápr. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
13%

@5


Tudod, kisbarátom, pontosan 20 éve regisztráltam a vaterára. Azóta sok-sok ezer csomagot adtam fel a postán, s soha egyet sem, amit nem fizettek volna ki előre.


Szóval, hidegen hagy, hogy te mit gondolsz erről, meg hogy miket böfögsz ide.


Ha meg "a vinted nem úgy működik", akkor ott nem adunk el...

2023. máj. 1. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

6#

Sajnos a Vinted tényleg másképpen működik, ezért buknak bele annyian a csalásokba.


Én is rengeteg dolgot eladtam és vettem is, mindig előre utaltak és csak azután adtam fel a csomagot. De ez a Vinted ez ilyen virtuális pénztárcás dolog még én sem értem nem is foglalkoztam vele mert nem túl tiszta a dolog. Meg engem btat hogy az üzemeltető használja a pénzem addig amig azt nem utaltatom a tényleges számlámra.

Amúgy tök jó az alapkoncepció, ez a virtuális pénztárca dolog, mert arra ösztönöz ha eladtál valamit, vegyél is helyette valamit ott magadnak, na meg persze a lényeg hogy az üzemeltető forgatja használja a pénzedet amig az ott van. És remekül be is marketingelték az emberek agyába.

Igen ám, de ezzel a csalók is tömegével jelentek meg hogy add meg a mail címedet amire küldenek valami linket, meg hogy add meg a banki adataidat.

Szar az oldal messze kerüld el tényleg jobb egyszerűbb a vatera jofogás marketplacc mind jobb.

2023. máj. 1. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
41%

"Igen ám, de ezzel a csalók is tömegével jelentek meg hogy add meg a mail címedet amire küldenek valami linket, meg hogy add meg a banki adataidat."

Ha a Jófogáson hirdetsz, akkor tudod, hogy már legalább egy éve az is tele van a mesterséges intelligencia által egyre jobb magyarsággal szövegezett kamu érdeklődésekkel, miszerint megvette a termékedet, már csak az eladó email címét kell beírnia a rendelés véglegesítéséhez. Más kérdés, hogy eleve beleírtad a hirdetésbe, ha valódi érdeklődő lenne, akkor látná és oda írna, de mivel nem az általad hirdetett termék érdekli, csak pénzt akar lehúzni a bankkártyádról "hogy hozzáférj a vételárhoz" csak egy apró kis "fuvardíjat" kell kifizetned.

Így néz ki egy kamu érdeklődés, én kaptam minap, még emodzsit is tett a végére:

Lajkogyula:

Jó nаpоt, szеrеtném mеgvásárоlni а hirdеtését a jofоgas sеgítségévеl, dе ki kеll töltеnеm аz utоlsó еlеmеt а cím аlаtt [Еlаdó еmаil címе] Írjа mеg nеkеm, kérеm. 😌

2023. máj. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
55%
#7. Pontosan erről írtam én is, mit te. A Vaterának más a működési elve.
2023. máj. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
66%
Én eddig vinteden 5 csomagot adtam fel es mindig visszakuldtek ugy hogy semmi hiba nem volt egyiken sem remelem te sikerrel jartal
2023. máj. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!