Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elöszőr használom a vintedet,...

Elöszőr használom a vintedet, vásároltak tőlem. Ez így rendben van?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Először használom a vintedet, és egy lány meg is vette az egyik termékemet. Az egyenlegemre függőben fel is került az 5000 Ft, viszont szállítási címet meg semmit nem adott meg, annyit írt hogy "szia, köszönöm." Nem használtam még foxpostot sem, de ugye kaptam szállítási kódot amivel majd be kell raknom az automatába a csomagot.

Nem akarok értetlenkedni, csak olvastam hogy sok a csaló és szeretnék biztosra menni. ( A lánynak csak profilképe van, se terméke, sem értékelése nincs)

Ezek alapján a vásárlóm valós, és feladhatom a csomagot?

Köszi a válaszokat!



2023. ápr. 30. 17:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
#8: ez még nagyon messze áll az AI-tól :)
2023. máj. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

#11

Az látszik, hogy sem nem ember, sem a gugöl ferdítő fogalmazta.

2023. máj. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
61%

"Én eddig vinteden 5 csomagot adtam fel es mindig visszakuldtek ugy hogy semmi hiba nem volt egyiken sem remelem te sikerrel jartal"


Akkor ez a Vinted hamar csődbe fog menni, bármilyen jó is az alapkoncepció. 5 oda-vissza futárt fizetni nulla bevételért...

2023. máj. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
33%
Szia! Én Jófogáson szoktam hirdetni, éppen 1 héttel ezelőtt adtam el ott egy tárgyat, foxposttal megrendelte valaki, nem is üzent nekem, feladtam a csomagot, és kifizette, átvette, semmi gond nem volt. A Foxpost csak akkor közli veled, hová megy a csomag, amikor már ott vagy az automatánál és beütötted a kódot/beolvastad a QR kódot.
2023. máj. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy a 8-as válasznál említett kamu érdeklődőnél mi baj történhet abból, ha megtudja az e-mail címemet? Hisz sok olyan webshop is van, ahol ott van az eladó e-mail címe.
2023. aug. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

"Nem értem, hogy a 8-as válasznál említett kamu érdeklődőnél mi baj történhet abból, ha megtudja az e-mail címemet? Hisz sok olyan webshop is van, ahol ott van az eladó e-mail címe."

Semmi, ha nem vagy olyan naív, hogy beveszed, hogy amit ezután emailben kapsz a kamu vevőtől kamu jófogásos levélként linket, ott megadva a netbanki belépési adataidat majd megkapod a hirdetett termékedért a vételárat...

2023. aug. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 SzabinaKovacs927 válasza:
A Vinted úgy működik, hogy a vevő előre fizet, de csak akkor kapja meg az eladó az összeget, ha vevő átvette és mindent rendben talált. Pl nincs olyan hiba, amit az eladó nem tüntetett fel. És nagyon jó elven működik, mert így védi az embereket a csalástól. Én már nem hirdetek Facebookon, mert bármilyen csoportba akarok csatlakozni vagy posztolni, hülye szabályok vannak és más dönti el, hogy kimehet-e a posztom, nagyon nevetséges.
márc. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%

#16 A mondatot inkább így kellett volna írnod:

Semmi, ha a kamu vevőtől kapott kamu Jófogásos linken nem adod meg a netbanki belépési adataidat.

A „majd megkapod a hirdetett termékedért a vételárat…” szöveg szerepeltetése felesleges és ellentmondásos, hisz ilyen esetben ebből nem lesz semmi, te is tudod.

márc. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!