Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Környező utcákban kerti munka...

Környező utcákban kerti munka vállalás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 18 éves vagyok és érettségizek idén, de jól jönne egy kis jövedelem. Szerintetek, ha nyomtatok kis névjegykártyákat, bedobálnám a környező utcákba a házak postaládájába, ráírnám, hogy saját eszközökkel kerti munkákat (gazolás, sövény/bokor/gally metszés, fűnyírás...) vállalok akkor lenne rá kereslet? Van tapasztalatom bőven a kertészkedésben, illetve persze pár ezer forintért vállalnám a dolgokat.

2023. máj. 1. 15:12
 1/5 krwkco ***** válasza:

Olvastam egy módszerről ezzel kapcsolatban. (Igaz, ott házhoz menő autómosásról volt szó.)

A környékbeli postaládákba be kell dobálni egy kis cédulát. Bemutatkozással, amiből kiderül, hogy megbízható vagy és a szándékaid helyénvalóak. És milyen munkákat végeznél, esetleg mennyiért. És mellette egy szines post-it cetli. Akit érdekel, ragassza ki a postaládájára. Esetleg ráírva, hogy mikor alkalmas az időpont a megbeszélésre. Vagy hívjon fel telefonon.

Ilyen módon nagy területet le tudsz fedni csak cédulabedobálással, anélkül hogy mindenhova be kellene csöngetni. És az emberek lelkileg fel tudnak készülni és nem mondják a hirtelen meglepetés miatt, hogy "kösz, nem kell".

2023. máj. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nem olyan környéken laksz, ahol vannak profi kertész cégek erre a munkára, akkor lehet esélyed.

Kérdés, hogy egy ilyen környéken miért nem hivatásos kertésszel dolgoztatnak az emberek, ha már van pénzük nem maguknak gallyazni.

Ennek sok oka lehet, pl. nincs hasonló képzés az adott városban (ilyen az enyém is - rengeteg az amatőr), hiányzik a kert-kultúra, mint olyan (sajnos ilyen is... bár ez szinte mindenhol jellemző), vagy egyszerűen mégsincs pénzük.

Azt sem árt figyelembe venni, hogy egy tulajnak mindig kockázat, ha beenged egy idegent, feketén dolgozni az ingatlanába, pláne felügyelet nélkül. Engem, szaktársaimat mindig alaposan végigmértek... aztán mikor látták, hogy normálisak vagyunk, megnyugodtak, általában.

De, ha még normális vagy, és ezt is közvetíted, akkor is ráddőlhet egy fa vagy levághatod az ujjadat az ágvágóval... ilyen esetben ki, kihez fordul?

Javasolnám, inkább menj el minimum alkalmi munkavállalónak, méginkáb gyakornoknak egy kertész vállalkozáshoz, ha érdekel az ilyen munka. Mindenki jobban jár.

Üdv, egy kertészmérnök.

2023. máj. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Itt van egy srác a faluban, aki fűkaszával gazol, először még bicajjal járt, de tavaly már vett egy öreg Opel Astrát és azzal jár. Szóval bejött neki a meló.

De szerintem ne névjegykártyákat nyomass, mert az kiesik a postaládából, vagy elfekszik az alján, inkább A4-es lapra 4 hirdetést nyomj, vágd 4 felé és úgy dobj be egyet, azt megtalálják.

2023. máj. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jó meló, szerintem csináld!
2023. máj. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fiatalabb koromban én is csináltam, szájról szájra adnak a falusiak, ha jól végzed a munkád. Az öreglányok meg külön még sütit sütöttek, meg kávéval, üdítővel kínáltak mindig.
2023. máj. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!